RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2022-10-04
RSK-nr enhet: ST
Med kantlister skapas en hållbar elegant trädgård med tydliga linjer. Kantlisterna används som rabattkanter för att göra spännande former att plantera i. De uppfyller också praktiska behov så som att hindra ogräs att växa ut i rabatten och kan användas som inramning av täckbark eller grusdekor. En annan fördel är att kantlisterna skapar perfekta linjer för automatiska gräsklippare samt skyddar rabatter och träd från stötar från gräsklippare. Kantlist universal används främst för raka kanter och är gjorda av återvunnen PP/PE vilket klarar hållbarhet i markförhållande under lång tid. Kantlisterna fästs med tillhörande spik.
Med kantlister skapas en hållbar elegant trädgård med tydliga linjer. Kantlisterna används som rabattkanter för att göra spännande former att plantera i. De uppfyller också praktiska behov så som att hindra ogräs att växa ut i rabatten och kan användas som inramning av täckbark eller grusdekor. En annan fördel är att kantlisterna skapar perfekta linjer för automatiska gräsklippare samt skyddar rabatter och träd från stötar från gräsklippare. Kantlist universal används främst för raka kanter och är gjorda av återvunnen PP/PE vilket klarar hållbarhet i markförhållande under lång tid. Kantlisterna fästs med tillhörande spik.
| RSK-nummer | 2303324 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2303324 |
| GTIN | 7350122642521 |
| Produkt | Kantlist |
| Produktnamn | Universal SB45 |
| Dimension | 45x1000mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP/PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | 2303324 |
|---|
| GTIN | 7350122642521 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Övrigt |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 1 m |
| Bredd | 0,08 m |
| Tjocklek | 45 mm |
| På rulle | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 960 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Pall 1100x1100 mm (ISO 5-pall) | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 1000 | ||
| Höjd (mm) | 2200 | ||
| Vikt (kg) | 374,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2303324.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_2303324.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_626_2303324.pdf |
| RSK-nummer | 2303324 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2303324 |
| GTIN | 7350122642521 |
| Produkt | Kantlist |
| Produktnamn | Universal SB45 |
| Dimension | 45x1000mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP/PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | 2303324 |
|---|
| GTIN | 7350122642521 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Övrigt |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Nej |
| Längd | 1 m |
| Bredd | 0,08 m |
| Tjocklek | 45 mm |
| På rulle | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 960 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Pall 1100x1100 mm (ISO 5-pall) | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 1000 | ||
| Höjd (mm) | 2200 | ||
| Vikt (kg) | 374,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2303324.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_2303324.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_626_2303324.pdf |