ProduktnamnDrainLift BOX-32/11DS O
Dimensionin 100mm/ ut 40mm
Storlekdiameter 500mm
Tryck/Flöde/Temp9,8m, maxtemp +40°C
Effekt/Eldata1x230V / 50Hz 0,55kW
Funktiondrän-/avloppsvatten BDT, ej WC
Utförandeinst. på golv/mark
Färgsvart
Ytbehandling-
Material komposit/flermaterial
Standard-
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6093973
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6093973
GTIN 4062679242859
Produktegenskaper
Material pumphus PP (polypropen)
Materialkvalitet pumphus PP-GF
Material impeller/pumphjul PP (polypropen)
Materialkvalitet impeller/pumphjul PP-GF
Material cistern/tank Övrigt
Materialkvalitet cistern/tank PE-40
Volym behållare/tank 113 l
Nominellt flöde (BEP) 7,08 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 60,4 kPa
Max. flödeskapacitet 10,8 m³/h
Max. statisk höjd 9,241 m
Max. arbetstryck 1,1 bar
Elanslutning Kabel
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 3,6 A
Ineffekt per motor (P1) 0,75 kW
Axeleffekt per motor (P2) 0,55 kW
Nominellt driftläge S3-25%
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2900 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 35 °C
Omgivningstemperatur 3 - 35 °C
Anslutning inloppssida Övrigt
Anslutning utloppssida Invändig gänga Rc, konisk (ISO 7-1 / EN 10226-1)
Anslutningsdimension utloppssida 1 1/4" (32)
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 32 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Anslutningsstandard utloppssida ISO 7-1 / EN 10226-1
Kapslingsklass (IP) IP68
Bredd 720 mm
Djup 730 mm
Höjd 880 mm
Max. partikelstorlek 10 mm
GTIN FP -
Förpackningstyp Pall
Förpackningsfunktion -
Palltyp -
Djup (mm) 1200
Bredd (mm) 800
Höjd (mm) 1200
Vikt (kg) 62
RSK-nummer5891001
GTIN4062679242859
ProduktPumpstation
Dimensionin 100mm/ ut 40mm
Storlekdiameter 500mm
Utförandeinst. på golv/mark
Färgsvart
Ytbehandling-
Material komposit/flermaterial
Standard-
Övrig info-
RSK flik14 Pumpar
Materialkvalitet pumphus PP-GF
Material cistern/tank Övrigt
Volym behållare/tank 113 l
Tryckhöjd (BEP) 60,4 kPa
Max. flödeskapacitet 10,8 m³/h
Max. statisk höjd 9,241 m
Max. arbetstryck 1,1 bar
Elanslutning Kabel
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 3,6 A
Nominellt driftläge S3-25%
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2900 /min
Omgivningstemperatur 3 - 35 °C
Anslutning inloppssida Övrigt
Kapslingsklass (IP) IP68
Bredd 720 mm
Djup 730 mm
Höjd 880 mm
Max. partikelstorlek 10 mm