RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2022-11-16
RSK-nr enhet: ST
Anslutningsklar pumpstation för installation på markplan eller golv. Komplett med pump TMW 32/11.
Anslutningsklar pumpstation för installation på markplan eller golv. Komplett med pump TMW 32/11.
| RSK-nummer | 5891000 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 6093971 |
| GTIN | 4062679242835 |
| Produkt | Pumpstation |
| Produktnamn | DrainLift BOX-32/11E O |
| Dimension | in 100mm/ ut 40mm |
| Storlek | diameter 500mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 9,8m, maxtemp +40°C |
| Effekt/Eldata | 1x230V / 50Hz 0,55kW |
| Funktion | drän-/avloppsvatten BDT, ej WC |
| Utförande | inst. på golv/mark |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | komposit/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6093971 |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 6093971 |
|---|
| GTIN | 4062679242835 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6093971 |
|---|
| Material pumphus | PP (polypropen) |
|---|---|
| Materialkvalitet pumphus | PP-GF |
| Material impeller/pumphjul | PP (polypropen) |
| Materialkvalitet impeller/pumphjul | PP-GF |
| Material cistern/tank | Övrigt |
| Materialkvalitet cistern/tank | PE-40 |
| Volym behållare/tank | 113 l |
| Nominellt flöde (BEP) | 7,08 m³/h |
| Tryckhöjd (BEP) | 65,63 kPa |
| Max. flödeskapacitet | 11,5 m³/h |
| Max. statisk höjd | 9,241 m |
| Max. arbetstryck | 1,1 bar |
| Elanslutning | Kabel |
| Märkspänning | 230 - 230 V |
| Antal faser | 1 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 3,6 A |
| Ineffekt per motor (P1) | 0,75 kW |
| Axeleffekt per motor (P2) | 0,55 kW |
| Nominellt driftläge | S3-25% |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtal | 2900 /min |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 3 - 35 °C |
| Omgivningstemperatur | 3 - 35 °C |
| Anslutning inloppssida | Övrigt |
| Anslutning utloppssida | Invändig gänga Rc, konisk (ISO 7-1 / EN 10226-1) |
| Anslutningsdimension utloppssida | 1 1/4" (32) |
| Utvändig rördiameter anslutning utloppssida | 32 mm |
| Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida | PN 10 |
| Anslutningsstandard utloppssida | ISO 7-1 / EN 10226-1 |
| Kapslingsklass (IP) | IP68 |
| Bredd | 720 mm |
| Djup | 705 mm |
| Höjd | 880 mm |
| Max. partikelstorlek | 10 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1200 | ||
| Vikt (kg) | 50 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_3_5886956.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_3_5886956.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_3_5758986.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_3_5886956.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_3_5886956.pdf |
| RSK-nummer | 5891000 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 6093971 |
| GTIN | 4062679242835 |
| Produkt | Pumpstation |
| Produktnamn | DrainLift BOX-32/11E O |
| Dimension | in 100mm/ ut 40mm |
| Storlek | diameter 500mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 9,8m, maxtemp +40°C |
| Effekt/Eldata | 1x230V / 50Hz 0,55kW |
| Funktion | drän-/avloppsvatten BDT, ej WC |
| Utförande | inst. på golv/mark |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | komposit/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6093971 |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 6093971 |
|---|
| GTIN | 4062679242835 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6093971 |
|---|
| Material pumphus | PP (polypropen) |
|---|---|
| Materialkvalitet pumphus | PP-GF |
| Material impeller/pumphjul | PP (polypropen) |
| Materialkvalitet impeller/pumphjul | PP-GF |
| Material cistern/tank | Övrigt |
| Materialkvalitet cistern/tank | PE-40 |
| Volym behållare/tank | 113 l |
| Nominellt flöde (BEP) | 7,08 m³/h |
| Tryckhöjd (BEP) | 65,63 kPa |
| Max. flödeskapacitet | 11,5 m³/h |
| Max. statisk höjd | 9,241 m |
| Max. arbetstryck | 1,1 bar |
| Elanslutning | Kabel |
| Märkspänning | 230 - 230 V |
| Antal faser | 1 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 3,6 A |
| Ineffekt per motor (P1) | 0,75 kW |
| Axeleffekt per motor (P2) | 0,55 kW |
| Nominellt driftläge | S3-25% |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtal | 2900 /min |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 3 - 35 °C |
| Omgivningstemperatur | 3 - 35 °C |
| Anslutning inloppssida | Övrigt |
| Anslutning utloppssida | Invändig gänga Rc, konisk (ISO 7-1 / EN 10226-1) |
| Anslutningsdimension utloppssida | 1 1/4" (32) |
| Utvändig rördiameter anslutning utloppssida | 32 mm |
| Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida | PN 10 |
| Anslutningsstandard utloppssida | ISO 7-1 / EN 10226-1 |
| Kapslingsklass (IP) | IP68 |
| Bredd | 720 mm |
| Djup | 705 mm |
| Höjd | 880 mm |
| Max. partikelstorlek | 10 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1200 | ||
| Vikt (kg) | 50 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_3_5886956.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_3_5886956.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_3_5758986.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_3_5886956.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_3_5886956.pdf |