ProduktnamnDrainLift BOX-40/11E O
Dimensionin 100mm/ ut 40mm
Storlekdiameter 500mm
Tryck/Flöde/Temp10,5m, maxtemp +40°C
Effekt/Eldata1x230V / 50Hz 0,6kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6093975
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6093975
GTIN 4062679242873
Produktegenskaper
Material pumphus Gjutjärn
Materialkvalitet pumphus Gjutjärn EN-GJL-200 (GG 20)
Material impeller/pumphjul Övrigt
Materialkvalitet impeller/pumphjul Övrigt
Volym behållare/tank 113 l
Nominellt flöde (BEP) 11,99 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 51,68 kPa
Max. flödeskapacitet 14,5 m³/h
Max. statisk höjd 13 m
Max. arbetstryck 1,4 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 4,1 A
Ineffekt per motor (P1) 0,93 kW
Axeleffekt per motor (P2) 0,6 kW
Nominellt driftläge S3 20% 1 min
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2900 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning inloppssida Övrigt
Anslutning utloppssida Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1)
Anslutningsdimension utloppssida 1 1/2" (40)
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 40 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Anslutningsstandard utloppssida ISO 228-1
Kapslingsklass (IP) IP68
Bredd 720 mm
Djup 705 mm
Höjd 880 mm
Max. partikelstorlek 40 mm
Höjd (mm) 1200
Vikt (kg) 55
RSK-nummer5891005
GTIN4062679242873
ProduktPumpstation
Dimensionin 100mm/ ut 40mm
Storlekdiameter 500mm
RSK flik14 Pumpar
Material pumphus Gjutjärn
Volym behållare/tank 113 l
Tryckhöjd (BEP) 51,68 kPa
Max. flödeskapacitet 14,5 m³/h
Max. statisk höjd 13 m
Max. arbetstryck 1,4 bar
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 4,1 A
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2900 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning inloppssida Övrigt
Kapslingsklass (IP) IP68
Bredd 720 mm
Djup 705 mm
Höjd 880 mm
Max. partikelstorlek 40 mm