RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2024-06-13
RSK-nr enhet: ST
Anslutningsfärdig automatisk pumpstation för installation över golv.
Anslutningsfärdig automatisk pumpstation för installation över golv.
| RSK-nummer | 5891016 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 6095127 |
| GTIN | 4062679278308 |
| Produkt | Pumpstation |
| Produktnamn | DrainLift MINI3-XS-EF |
| Dimension | 40/50mm/40mm/32/40mm |
| Storlek | 389x167x270 (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 8m, maxtemp +40°C |
| Effekt/Eldata | 1x230V / 50Hz 0,42kW |
| Funktion | avloppsvatten BDT, ej WC |
| Utförande | inst. över golv |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | komposit |
| Standard | IP68 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6095127 |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 6095127 |
|---|
| GTIN | 4062679278308 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6095127 |
|---|
| Skärande | Nej |
|---|---|
| Material pumphus | PP (polypropen) |
| Materialkvalitet pumphus | PP-GF |
| Material impeller/pumphjul | PP (polypropen) |
| Materialkvalitet impeller/pumphjul | PP-GF |
| Material cistern/tank | ABS (akrylnitrilbutadienstyren) |
| Materialkvalitet cistern/tank | Övrigt |
| Volym behållare/tank | 1 l |
| Nominellt flöde (BEP) | 3,838 m³/h |
| Tryckhöjd (BEP) | 49,94 kPa |
| Max. flödeskapacitet | 6,8 m³/h |
| Max. statisk höjd | 8,22 m |
| Max. arbetstryck | 0,9 bar |
| Märkspänning | 230 - 230 V |
| Antal faser | 1 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 1,8 A |
| Ineffekt per motor (P1) | 0,4 kW |
| Axeleffekt per motor (P2) | 0,23 kW |
| Nominellt driftläge | S3-15% |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtal | 2700 /min |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 3 - 40 °C |
| Omgivningstemperatur | 3 - 40 °C |
| Anslutning inloppssida | Övrigt |
| Anslutning utloppssida | Fläns |
| Anslutningsdimension utloppssida | DN 32 |
| Utvändig rördiameter anslutning utloppssida | 32 mm |
| Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida | PN 10 |
| Anslutningsstandard utloppssida | EN 1092-2 |
| Med avluftning | Ja |
| Kapslingsklass (IP) | IP68 |
| Bredd | 167 mm |
| Djup | 389 mm |
| Höjd | 270 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 227 | ||
| Bredd (mm) | 524 | ||
| Höjd (mm) | 372 | ||
| Vikt (kg) | 7,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_3_5891016.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_3_5891016.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_3_5891015.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_3_5758986.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_3_5891015.pdf |
| RSK-nummer | 5891016 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 6095127 |
| GTIN | 4062679278308 |
| Produkt | Pumpstation |
| Produktnamn | DrainLift MINI3-XS-EF |
| Dimension | 40/50mm/40mm/32/40mm |
| Storlek | 389x167x270 (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 8m, maxtemp +40°C |
| Effekt/Eldata | 1x230V / 50Hz 0,42kW |
| Funktion | avloppsvatten BDT, ej WC |
| Utförande | inst. över golv |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | komposit |
| Standard | IP68 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6095127 |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 6095127 |
|---|
| GTIN | 4062679278308 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6095127 |
|---|
| Skärande | Nej |
|---|---|
| Material pumphus | PP (polypropen) |
| Materialkvalitet pumphus | PP-GF |
| Material impeller/pumphjul | PP (polypropen) |
| Materialkvalitet impeller/pumphjul | PP-GF |
| Material cistern/tank | ABS (akrylnitrilbutadienstyren) |
| Materialkvalitet cistern/tank | Övrigt |
| Volym behållare/tank | 1 l |
| Nominellt flöde (BEP) | 3,838 m³/h |
| Tryckhöjd (BEP) | 49,94 kPa |
| Max. flödeskapacitet | 6,8 m³/h |
| Max. statisk höjd | 8,22 m |
| Max. arbetstryck | 0,9 bar |
| Märkspänning | 230 - 230 V |
| Antal faser | 1 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 1,8 A |
| Ineffekt per motor (P1) | 0,4 kW |
| Axeleffekt per motor (P2) | 0,23 kW |
| Nominellt driftläge | S3-15% |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtal | 2700 /min |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 3 - 40 °C |
| Omgivningstemperatur | 3 - 40 °C |
| Anslutning inloppssida | Övrigt |
| Anslutning utloppssida | Fläns |
| Anslutningsdimension utloppssida | DN 32 |
| Utvändig rördiameter anslutning utloppssida | 32 mm |
| Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida | PN 10 |
| Anslutningsstandard utloppssida | EN 1092-2 |
| Med avluftning | Ja |
| Kapslingsklass (IP) | IP68 |
| Bredd | 167 mm |
| Djup | 389 mm |
| Höjd | 270 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 227 | ||
| Bredd (mm) | 524 | ||
| Höjd (mm) | 372 | ||
| Vikt (kg) | 7,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_3_5891016.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_3_5891016.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_3_5891015.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_3_5758986.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_3_5891015.pdf |