RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2025-03-19
RSK-nr enhet: ST
| RSK-nummer | 7110853 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 65270 |
| GTIN | 7392791652708 |
| Produkt | Golvbrunn |
| Produktnamn | LIV 50 Sidoutlopp |
| Dimension | 50mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | sidoutlopp |
| Utförande | med vattenlås |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | med klämring, utan sil |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 65270 |
|---|
| GTIN | 7392791652708 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material golvbrunn | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet golvbrunn | PP (polypropen) |
| Utvändig rördiameter | 50 mm |
| Riktning utlopp | Horisontell |
| Med vattenlås | Ja |
| Urtagbart vattenlås | Ja |
| Typ av luktstopp | Mekanisk |
| Med klämring för plastmatta | Ja |
| Lämplig för tätskikt under klinkergolv | Ja |
| Lämplig för betonggolv | Ja |
| Lämplig för plastmattgolv | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 220 | ||
| Bredd (mm) | 220 | ||
| Höjd (mm) | 81 | ||
| Vikt (kg) | 0,397 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 15 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 365 | ||
| Bredd (mm) | 295 | ||
| Höjd (mm) | 710 | ||
| Vikt (kg) | 6,875 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 135 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1180 | ||
| Vikt (kg) | 61,875 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_96_7110853.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_96_7110853.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562927581-00160 v1.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_96_7110853.pdf |
| RSK-nummer | 7110853 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 65270 |
| GTIN | 7392791652708 |
| Produkt | Golvbrunn |
| Produktnamn | LIV 50 Sidoutlopp |
| Dimension | 50mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | sidoutlopp |
| Utförande | med vattenlås |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | med klämring, utan sil |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 65270 |
|---|
| GTIN | 7392791652708 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material golvbrunn | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet golvbrunn | PP (polypropen) |
| Utvändig rördiameter | 50 mm |
| Riktning utlopp | Horisontell |
| Med vattenlås | Ja |
| Urtagbart vattenlås | Ja |
| Typ av luktstopp | Mekanisk |
| Med klämring för plastmatta | Ja |
| Lämplig för tätskikt under klinkergolv | Ja |
| Lämplig för betonggolv | Ja |
| Lämplig för plastmattgolv | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 220 | ||
| Bredd (mm) | 220 | ||
| Höjd (mm) | 81 | ||
| Vikt (kg) | 0,397 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 15 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 365 | ||
| Bredd (mm) | 295 | ||
| Höjd (mm) | 710 | ||
| Vikt (kg) | 6,875 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 135 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1180 | ||
| Vikt (kg) | 61,875 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_96_7110853.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_96_7110853.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562927581-00160 v1.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_96_7110853.pdf |