RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2014-09-08
RSK-nr enhet: ST
32mm sidoutlopp. Golvbrunnen har ett nytt vattenlås som kan efterutrustas med Merika 196 baktryck så att golvbrunnen inte torkar ut. Vattenlåset har ett lyfthandtag som underlättar rengöringen. Leveranser från 1.8.2017. Flödet: 1,8 l/s. 10 st / box. 200 st / pall.
32mm sidoutlopp. Golvbrunnen har ett nytt vattenlås som kan efterutrustas med Merika 196 baktryck så att golvbrunnen inte torkar ut. Vattenlåset har ett lyfthandtag som underlättar rengöringen. Leveranser från 1.8.2017. Flödet: 1,8 l/s. 10 st / box. 200 st / pall.
| RSK-nummer | 7098060 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 211 |
| GTIN | 6415833124139 |
| Produkt | Golvbrunn |
| Produktnamn | Merika 211 |
| Dimension | 75mm |
| Storlek | Ø155mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 0,18 l/s |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | bottenutlopp |
| Utförande | extra inlopp 2x32mm |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://meriser.fi/sv/tuote/merika-vertikal-brunn-75-mm-stf-32-mm-sidoutlopp/ |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 211 |
|---|
| GTIN | 6415833124139 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://meriser.fi/sv/tuote/merika-vertikal-brunn-75-mm-stf-32-mm-sidoutlopp/ |
|---|
| Material golvbrunn | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet golvbrunn | PP (polypropen) |
| Utvändig rördiameter utlopp | 32 mm |
| Riktning utlopp | Vertikal |
| Utloppskapacitet | 1,8 l/s |
| Urtagbart vattenlås | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 540 | ||
| Bredd (mm) | 470 | ||
| Höjd (mm) | 420 | ||
| Vikt (kg) | 6,985 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_962_7098060.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_962_7098060.pdf |
| Konfigurationsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/KONFIG/KONFIG_962_7098060.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_962_7098060.PDF |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_962_7098060.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_962_7098060.PDF |
| Reservdelslista | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SPARE/SPARE_962_7098060.PDF |
| RSK-nummer | 7098060 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 211 |
| GTIN | 6415833124139 |
| Produkt | Golvbrunn |
| Produktnamn | Merika 211 |
| Dimension | 75mm |
| Storlek | Ø155mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 0,18 l/s |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | bottenutlopp |
| Utförande | extra inlopp 2x32mm |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://meriser.fi/sv/tuote/merika-vertikal-brunn-75-mm-stf-32-mm-sidoutlopp/ |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 211 |
|---|
| GTIN | 6415833124139 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://meriser.fi/sv/tuote/merika-vertikal-brunn-75-mm-stf-32-mm-sidoutlopp/ |
|---|
| Material golvbrunn | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet golvbrunn | PP (polypropen) |
| Utvändig rördiameter utlopp | 32 mm |
| Riktning utlopp | Vertikal |
| Utloppskapacitet | 1,8 l/s |
| Urtagbart vattenlås | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 540 | ||
| Bredd (mm) | 470 | ||
| Höjd (mm) | 420 | ||
| Vikt (kg) | 6,985 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_962_7098060.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_962_7098060.pdf |
| Konfigurationsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/KONFIG/KONFIG_962_7098060.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_962_7098060.PDF |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_962_7098060.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_962_7098060.PDF |
| Reservdelslista | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SPARE/SPARE_962_7098060.PDF |