Avaktiverad 2023-04-04
Ersättningsartikel saknas
Inlagd: 2013-04-18
RSK-nr enhet: ST
I de fall då det inte går att installera en traditionell golvbrunn i golvbjälklaget kan en väggbrunn vara en bra lösning. Väggbrunnen kan varieras och anpassas efter fastighetens vägg- och bjälklagskonstruktion. Väggbrunnen tillverkas i rostfritt syrafast stål.
I de fall då det inte går att installera en traditionell golvbrunn i golvbjälklaget kan en väggbrunn vara en bra lösning. Väggbrunnen kan varieras och anpassas efter fastighetens vägg- och bjälklagskonstruktion. Väggbrunnen tillverkas i rostfritt syrafast stål.
| RSK-nummer | 7118635 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7118635 |
| GTIN | - |
| Produkt | Golvbrunn |
| Produktnamn | Väggbrunn |
| Dimension | Ø50/Ø75mm |
| Storlek | 315x80mm (BxL) |
| Tryck/Flöde/Temp | >0,8l/s |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | sidoutlopp/bottenutlopp |
| Utförande | med vattenlås, väggnära |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | betad |
| Material | syrafast stål |
| Standard | SS-EN2348 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/ovrigt-rostfritt/vaggbrunnar/product/golvbrunn-vaggbrunn/ |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7118635 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/ovrigt-rostfritt/vaggbrunnar/product/golvbrunn-vaggbrunn/ |
|---|
| Riktning utlopp | Horisontell |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 465 | ||
| Bredd (mm) | 240 | ||
| Höjd (mm) | 320 | ||
| Vikt (kg) | 5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_117_7118635.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_117_7118635.pdf |
| RSK-nummer | 7118635 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7118635 |
| GTIN | - |
| Produkt | Golvbrunn |
| Produktnamn | Väggbrunn |
| Dimension | Ø50/Ø75mm |
| Storlek | 315x80mm (BxL) |
| Tryck/Flöde/Temp | >0,8l/s |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | sidoutlopp/bottenutlopp |
| Utförande | med vattenlås, väggnära |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | betad |
| Material | syrafast stål |
| Standard | SS-EN2348 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/ovrigt-rostfritt/vaggbrunnar/product/golvbrunn-vaggbrunn/ |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7118635 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/ovrigt-rostfritt/vaggbrunnar/product/golvbrunn-vaggbrunn/ |
|---|
| Riktning utlopp | Horisontell |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 465 | ||
| Bredd (mm) | 240 | ||
| Höjd (mm) | 320 | ||
| Vikt (kg) | 5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_117_7118635.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_117_7118635.pdf |