Inlagd: 2021-01-14
RSK-nr enhet: ST
Golvbrunnssil i svart plast med halkskydd. Golvbrunnssilen passar JAFOs golvbrunnar i plast med skruvad klämring. Max belastning 150Kp. OBS! Passar ej 86:an. Vid behov kan golvbrunnssilen enkelt tas upp för rengöring.
Golvbrunnssil i svart plast med halkskydd. Golvbrunnssilen passar JAFOs golvbrunnar i plast med skruvad klämring. Max belastning 150Kp. OBS! Passar ej 86:an. Vid behov kan golvbrunnssilen enkelt tas upp för rengöring.
| RSK-nummer | 7129887 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7129887 |
| GTIN | 7330710110694 |
| Produkt | Sil |
| Produktnamn | 2015 Svart |
| Dimension | - |
| Storlek | Ø150mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 150Kp |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för Jafo 150 golvbrunn plast |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-reservdelar/jafo-silar/product/golvbrunnssil-standard-gra/ |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7129887 |
|---|
| GTIN | 7330710110694 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-reservdelar/jafo-silar/product/golvbrunnssil-standard-gra/ |
|---|
| Material brunnsgaller | PP (polypropen) |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Övrigt |
| Form | Rund |
| Gallertyp | Övrigt |
| Galler för klinkergolv | Nej |
| Galler för massagolv | Nej |
| Galler för plastgolv | Ja |
| Belastning galler | 1,5 kN |
| Diameter galler | 150 mm |
| Med ram | Nej |
| Förberedd för urtag för rör | Nej |
| Med urtag för rör | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07330710110694 | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 150 | ||
| Bredd (mm) | 150 | ||
| Höjd (mm) | 15 | ||
| Vikt (kg) | 0,1 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 5 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 150 | ||
| Bredd (mm) | 150 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 0,5 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 100 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 430 | ||
| Bredd (mm) | 310 | ||
| Höjd (mm) | 285 | ||
| Vikt (kg) | 10,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_117_2357906.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_2357906.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00009 v8.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000415.pdf |
| RSK-nummer | 7129887 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7129887 |
| GTIN | 7330710110694 |
| Produkt | Sil |
| Produktnamn | 2015 Svart |
| Dimension | - |
| Storlek | Ø150mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 150Kp |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för Jafo 150 golvbrunn plast |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-reservdelar/jafo-silar/product/golvbrunnssil-standard-gra/ |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7129887 |
|---|
| GTIN | 7330710110694 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-reservdelar/jafo-silar/product/golvbrunnssil-standard-gra/ |
|---|
| Material brunnsgaller | PP (polypropen) |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Övrigt |
| Form | Rund |
| Gallertyp | Övrigt |
| Galler för klinkergolv | Nej |
| Galler för massagolv | Nej |
| Galler för plastgolv | Ja |
| Belastning galler | 1,5 kN |
| Diameter galler | 150 mm |
| Med ram | Nej |
| Förberedd för urtag för rör | Nej |
| Med urtag för rör | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07330710110694 | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 150 | ||
| Bredd (mm) | 150 | ||
| Höjd (mm) | 15 | ||
| Vikt (kg) | 0,1 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 5 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 150 | ||
| Bredd (mm) | 150 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 0,5 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 100 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 430 | ||
| Bredd (mm) | 310 | ||
| Höjd (mm) | 285 | ||
| Vikt (kg) | 10,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_117_2357906.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_2357906.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00009 v8.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000415.pdf |