RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2005-05-18
RSK-nr enhet: ST
Vieser rund sil i rostfritt stål - Ø150 utan ram. Förpackningen innehåller : Vieser rund sil i rostfritt - Ø150.
Vieser rund sil i rostfritt stål - Ø150 utan ram. Förpackningen innehåller : Vieser rund sil i rostfritt - Ø150.
| RSK-nummer | 7114108 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 51273 |
| GTIN | 6418685512734 |
| Produkt | Runt silgaller |
| Produktnamn | - |
| Dimension | - |
| Storlek | Ø150mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för Serres/Vieser golvbrunn |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.vieser.fi/sv/products |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 51273 |
|---|
| GTIN | 6418685512734 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.vieser.fi/sv/products |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Ytbehandling galler | Borstad |
| Form | Rund |
| Gallertyp | Hål |
| Galler för klinkergolv | Ja |
| Galler för massagolv | Ja |
| Galler för plastgolv | Ja |
| Skruvad montering | Nej |
| Diameter galler | 146 mm |
| Med ram | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse med plan botten | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 150 | ||
| Bredd (mm) | 150 | ||
| Höjd (mm) | 5 | ||
| Vikt (kg) | 0,2 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 300 | ||
| Vikt (kg) | 4 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 800 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 600 | ||
| Vikt (kg) | 96 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_850_7114108.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_850_7114340_gruppfil.pdf |
| RSK-nummer | 7114108 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 51273 |
| GTIN | 6418685512734 |
| Produkt | Runt silgaller |
| Produktnamn | - |
| Dimension | - |
| Storlek | Ø150mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för Serres/Vieser golvbrunn |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.vieser.fi/sv/products |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 51273 |
|---|
| GTIN | 6418685512734 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.vieser.fi/sv/products |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Ytbehandling galler | Borstad |
| Form | Rund |
| Gallertyp | Hål |
| Galler för klinkergolv | Ja |
| Galler för massagolv | Ja |
| Galler för plastgolv | Ja |
| Skruvad montering | Nej |
| Diameter galler | 146 mm |
| Med ram | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse med plan botten | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 150 | ||
| Bredd (mm) | 150 | ||
| Höjd (mm) | 5 | ||
| Vikt (kg) | 0,2 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 300 | ||
| Vikt (kg) | 4 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 800 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 600 | ||
| Vikt (kg) | 96 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_850_7114108.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_850_7114340_gruppfil.pdf |