Inlagd: 2006-02-23
RSK-nr enhet: ST
Klinkerram med tillhörande golvbrunnssil med avlångt urtag Ø43 mm i rostfritt stål. Klinkerramen kan med fördel användas för andra golvbrunnar om man önskar en större diameter på golvbrunnssilen. Klinkerramen centreras över golvbrunnen och trycks ner i fix / fästmassa. Mellanrum mellan golvplatta och klinkerram fogas med fogbruk. Mellanrum mellan golvplatta och klinkerram fogas med fogbruk. Klinkerramen består av: Klinkerram 200 x 200 x 7 mm samt 1 mm tjock golvbrunnssil med urtag Ø43 mm tillverkat i rostfritt stål, Ø163 mm. Vid behov kan golvbrunnssilen enkelt tas upp för rengöring.
Klinkerram med tillhörande golvbrunnssil med avlångt urtag Ø43 mm i rostfritt stål. Klinkerramen kan med fördel användas för andra golvbrunnar om man önskar en större diameter på golvbrunnssilen. Klinkerramen centreras över golvbrunnen och trycks ner i fix / fästmassa. Mellanrum mellan golvplatta och klinkerram fogas med fogbruk. Mellanrum mellan golvplatta och klinkerram fogas med fogbruk. Klinkerramen består av: Klinkerram 200 x 200 x 7 mm samt 1 mm tjock golvbrunnssil med urtag Ø43 mm tillverkat i rostfritt stål, Ø163 mm. Vid behov kan golvbrunnssilen enkelt tas upp för rengöring.
| RSK-nummer | 7133921 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7133921 |
| GTIN | 7330710420182 |
| Produkt | Klinkerram |
| Produktnamn | - |
| Dimension | - |
| Storlek | 200x200x7mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för golvbrunn |
| Utförande | med urtag, rostfri Ø163mm sil |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | polerad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | SS2333 |
| Övrig info | butiksförpackad |
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-oeverdel/klinkerramar/7133921 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7133921 |
|---|
| GTIN | 7330710420182 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-oeverdel/klinkerramar/7133921 |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Form | Rund |
| Gallertyp | Hål |
| Galler för klinkergolv | Ja |
| Galler för plastgolv | Nej |
| Belastning galler | 1,5 kN |
| Bredd galler | 200 mm |
| Längd galler | 200 mm |
| Diameter galler | 163 mm |
| Med ram | Ja |
| Med urtag för rör | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07330710420182 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 7 | ||
| Vikt (kg) | 0,36 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 50 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 330 | ||
| Bredd (mm) | 230 | ||
| Höjd (mm) | 260 | ||
| Vikt (kg) | 18 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_117_2357906.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_2357906.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00009 v8.pdf |
| RSK-nummer | 7133921 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7133921 |
| GTIN | 7330710420182 |
| Produkt | Klinkerram |
| Produktnamn | - |
| Dimension | - |
| Storlek | 200x200x7mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för golvbrunn |
| Utförande | med urtag, rostfri Ø163mm sil |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | polerad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | SS2333 |
| Övrig info | butiksförpackad |
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-oeverdel/klinkerramar/7133921 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7133921 |
|---|
| GTIN | 7330710420182 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-oeverdel/klinkerramar/7133921 |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Form | Rund |
| Gallertyp | Hål |
| Galler för klinkergolv | Ja |
| Galler för plastgolv | Nej |
| Belastning galler | 1,5 kN |
| Bredd galler | 200 mm |
| Längd galler | 200 mm |
| Diameter galler | 163 mm |
| Med ram | Ja |
| Med urtag för rör | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07330710420182 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 7 | ||
| Vikt (kg) | 0,36 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 50 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 330 | ||
| Bredd (mm) | 230 | ||
| Höjd (mm) | 260 | ||
| Vikt (kg) | 18 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_117_2357906.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_2357906.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00009 v8.pdf |