Inlagd: 1985-01-18
RSK-nr enhet: ST
Golvbrunnssil i plast med urtag Ø41 mm. Golvbrunnssilen passar alla JAFOs golvbrunnar tillverkade före 1991. OBS! Vid renovering skall golvbrunnar tillverkade före 1991 bytas. Vid behov kan golvbrunnssilen enkelt tas upp för rengöring.
Golvbrunnssil i plast med urtag Ø41 mm. Golvbrunnssilen passar alla JAFOs golvbrunnar tillverkade före 1991. OBS! Vid renovering skall golvbrunnar tillverkade före 1991 bytas. Vid behov kan golvbrunnssilen enkelt tas upp för rengöring.
| RSK-nummer | 7137029 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7137029 |
| GTIN | 7330710110373 |
| Produkt | Sil |
| Produktnamn | - |
| Dimension | - |
| Storlek | Ø150mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 150Kp |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för äldre golvbrunn |
| Utförande | med urtag |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-reservdelar/jafo-silar/product/golvbrunnssil-1/ |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7137029 |
|---|
| GTIN | 7330710110373 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-reservdelar/jafo-silar/product/golvbrunnssil-1/ |
|---|
| Material brunnsgaller | PP (polypropen) |
|---|---|
| Form | Rund |
| Gallertyp | Spår |
| Galler för plastgolv | Ja |
| Diameter galler | 150 mm |
| Med urtag för rör | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07330710110373 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 150 | ||
| Bredd (mm) | 150 | ||
| Höjd (mm) | 10 | ||
| Vikt (kg) | 0,1 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_117_2357906.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_2357906.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00009 v8.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000415.pdf |
| RSK-nummer | 7137029 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7137029 |
| GTIN | 7330710110373 |
| Produkt | Sil |
| Produktnamn | - |
| Dimension | - |
| Storlek | Ø150mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 150Kp |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för äldre golvbrunn |
| Utförande | med urtag |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-reservdelar/jafo-silar/product/golvbrunnssil-1/ |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7137029 |
|---|
| GTIN | 7330710110373 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-reservdelar/jafo-silar/product/golvbrunnssil-1/ |
|---|
| Material brunnsgaller | PP (polypropen) |
|---|---|
| Form | Rund |
| Gallertyp | Spår |
| Galler för plastgolv | Ja |
| Diameter galler | 150 mm |
| Med urtag för rör | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07330710110373 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 150 | ||
| Bredd (mm) | 150 | ||
| Höjd (mm) | 10 | ||
| Vikt (kg) | 0,1 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_117_2357906.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_2357906.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00009 v8.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000415.pdf |