Inlagd: 2007-09-24
RSK-nr enhet: ST
Klinkerram med tillhörande golvbrunnssil med urtag Ø41 mm i rostfritt stål som passar 86:an golvbrunnarna då golvbrunnssilen mäter Ø163 mm för att vattenlåset enkelt ska kunna tas ur och rengöras vid behov. Klinkerramen kan med fördel användas för andra golvbrunnar om man önskar en större diameter på golvbrunnssilen. Klinkerramen centreras över golvbrunnen och trycks ner i fix / fästmassa. Mellanrum mellan golvplatta och klinkerram fogas med fogbruk. Klinkerramen består av: Klinkerram 200 x 200 x 7 mm samt 1 mm tjock golvbrunnssil Ø163 mm med urtag Ø43 mm tillverkat i rostfritt stål. Vid behov kan golvbrunnssilen enkelt tas upp för rengöring.
Klinkerram med tillhörande golvbrunnssil med urtag Ø41 mm i rostfritt stål som passar 86:an golvbrunnarna då golvbrunnssilen mäter Ø163 mm för att vattenlåset enkelt ska kunna tas ur och rengöras vid behov. Klinkerramen kan med fördel användas för andra golvbrunnar om man önskar en större diameter på golvbrunnssilen. Klinkerramen centreras över golvbrunnen och trycks ner i fix / fästmassa. Mellanrum mellan golvplatta och klinkerram fogas med fogbruk. Klinkerramen består av: Klinkerram 200 x 200 x 7 mm samt 1 mm tjock golvbrunnssil Ø163 mm med urtag Ø43 mm tillverkat i rostfritt stål. Vid behov kan golvbrunnssilen enkelt tas upp för rengöring.
| RSK-nummer | 7133926 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7133926 |
| GTIN | 7330710420168 |
| Produkt | Klinkerram |
| Produktnamn | 86:an |
| Dimension | - |
| Storlek | 200x200x7mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för bl a 86:an golvbrunn |
| Utförande | med centrerat urtag |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | polerad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | SS2333 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-oeverdel/klinkerramar/7133926-86an |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7133926 |
|---|
| GTIN | 7330710420168 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-oeverdel/klinkerramar/7133926-86an |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Form | Kvadrat |
| Gallertyp | Spår |
| Galler för klinkergolv | Ja |
| Galler för plastgolv | Nej |
| Belastning galler | 1,5 kN |
| Bredd galler | 200 mm |
| Längd galler | 200 mm |
| Diameter galler | 163 mm |
| Med ram | Ja |
| Med urtag för rör | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07330710420168 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 7 | ||
| Vikt (kg) | 0,3 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 40 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 295 | ||
| Bredd (mm) | 225 | ||
| Höjd (mm) | 240 | ||
| Vikt (kg) | 13,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_117_2357906.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_2357906.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00009 v8.pdf |
| RSK-nummer | 7133926 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7133926 |
| GTIN | 7330710420168 |
| Produkt | Klinkerram |
| Produktnamn | 86:an |
| Dimension | - |
| Storlek | 200x200x7mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för bl a 86:an golvbrunn |
| Utförande | med centrerat urtag |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | polerad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | SS2333 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-oeverdel/klinkerramar/7133926-86an |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7133926 |
|---|
| GTIN | 7330710420168 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-oeverdel/klinkerramar/7133926-86an |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Form | Kvadrat |
| Gallertyp | Spår |
| Galler för klinkergolv | Ja |
| Galler för plastgolv | Nej |
| Belastning galler | 1,5 kN |
| Bredd galler | 200 mm |
| Längd galler | 200 mm |
| Diameter galler | 163 mm |
| Med ram | Ja |
| Med urtag för rör | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07330710420168 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 7 | ||
| Vikt (kg) | 0,3 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 40 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 295 | ||
| Bredd (mm) | 225 | ||
| Höjd (mm) | 240 | ||
| Vikt (kg) | 13,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_117_2357906.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_2357906.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00009 v8.pdf |