Inlagd: 2007-09-24
RSK-nr enhet: ST
Golvbrunnssil Ø150 mm i rostfritt stål. Standardsil för golvbrunnarna 86:an med mattpaket (MP) men passar även alla JAFOs golvbrunnar i plast med skruvad klämring om man önskar använda en rostfri golvbrunnssil. Golvbrunnssilen är tillverkat av 3 mm tjockt rostfritt stål. Vid behov kan vattenlåsinsatsen enkelt tas upp för rengöring.
Golvbrunnssil Ø150 mm i rostfritt stål. Standardsil för golvbrunnarna 86:an med mattpaket (MP) men passar även alla JAFOs golvbrunnar i plast med skruvad klämring om man önskar använda en rostfri golvbrunnssil. Golvbrunnssilen är tillverkat av 3 mm tjockt rostfritt stål. Vid behov kan vattenlåsinsatsen enkelt tas upp för rengöring.
| RSK-nummer | 7137018 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7137018 |
| GTIN | 7330710140004 |
| Produkt | Sil |
| Produktnamn | 86:an |
| Dimension | - |
| Storlek | 150x3mm (ØxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 300Kp |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för bl a 86:an golvbrunn |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | SS2333 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-reservdelar/silar/7137018-86an |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7137018 |
|---|
| GTIN | 7330710140004 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-reservdelar/silar/7137018-86an |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Form | Rund |
| Gallertyp | Spår |
| Galler för klinkergolv | Nej |
| Galler för massagolv | Nej |
| Galler för plastgolv | Ja |
| Belastning galler | 3 kN |
| Diameter galler | 150 mm |
| Med ram | Nej |
| Förberedd för urtag för rör | Nej |
| Med urtag för rör | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07330710140004 | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 150 | ||
| Bredd (mm) | 150 | ||
| Höjd (mm) | 3 | ||
| Vikt (kg) | 0,26 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_117_2357906.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_2357906.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00009 v8.pdf |
| RSK-nummer | 7137018 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7137018 |
| GTIN | 7330710140004 |
| Produkt | Sil |
| Produktnamn | 86:an |
| Dimension | - |
| Storlek | 150x3mm (ØxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 300Kp |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för bl a 86:an golvbrunn |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | SS2333 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-reservdelar/silar/7137018-86an |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7137018 |
|---|
| GTIN | 7330710140004 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-reservdelar/silar/7137018-86an |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Form | Rund |
| Gallertyp | Spår |
| Galler för klinkergolv | Nej |
| Galler för massagolv | Nej |
| Galler för plastgolv | Ja |
| Belastning galler | 3 kN |
| Diameter galler | 150 mm |
| Med ram | Nej |
| Förberedd för urtag för rör | Nej |
| Med urtag för rör | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07330710140004 | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 150 | ||
| Bredd (mm) | 150 | ||
| Höjd (mm) | 3 | ||
| Vikt (kg) | 0,26 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_117_2357906.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_2357906.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00009 v8.pdf |