Inlagd: 2011-04-19
RSK-nr enhet: ST
Golvbrunnssil Ø163 mm i rostfritt stål med urtag Ø41 mm som passar till 86:an klinkerramar 200 x 200 x 7 mm. Golvbrunnssilen kan i kombination med tillhörande klinkerramen med fördel användas för andra golvbrunnar om man önskar en större diameter på golvbrunnssilen. Klinkerramen centreras över golvbrunnen och trycks ner i fix / fästmassa. Mellanrum mellan golvplatta och klinkerram fogas med fogbruk. Vid behov kan golvbrunnssilen enkelt tas upp för rengöring.
Golvbrunnssil Ø163 mm i rostfritt stål med urtag Ø41 mm som passar till 86:an klinkerramar 200 x 200 x 7 mm. Golvbrunnssilen kan i kombination med tillhörande klinkerramen med fördel användas för andra golvbrunnar om man önskar en större diameter på golvbrunnssilen. Klinkerramen centreras över golvbrunnen och trycks ner i fix / fästmassa. Mellanrum mellan golvplatta och klinkerram fogas med fogbruk. Vid behov kan golvbrunnssilen enkelt tas upp för rengöring.
| RSK-nummer | 7137025 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7137025 |
| GTIN | 7330710312418 |
| Produkt | Sil |
| Produktnamn | 86:an KLINKER |
| Dimension | - |
| Storlek | Ø163mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 150Kp |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för klinkerram bl a 86:an |
| Utförande | med Ø41mm urtag i centrum |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-reservdelar/jafo-silar/product/golvbrunnssil-86an-2/ |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7137025 |
|---|
| GTIN | 7330710312418 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-reservdelar/jafo-silar/product/golvbrunnssil-86an-2/ |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Form | Rund |
| Gallertyp | Hål |
| Galler för klinkergolv | Ja |
| Belastning galler | 1,5 kN |
| Diameter galler | 163 mm |
| Med ram | Nej |
| Med urtag för rör | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07330710312418 | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 163 | ||
| Bredd (mm) | 163 | ||
| Höjd (mm) | 5 | ||
| Vikt (kg) | 0,16 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_117_2357906.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_2357906.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00009 v8.pdf |
| RSK-nummer | 7137025 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7137025 |
| GTIN | 7330710312418 |
| Produkt | Sil |
| Produktnamn | 86:an KLINKER |
| Dimension | - |
| Storlek | Ø163mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 150Kp |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för klinkerram bl a 86:an |
| Utförande | med Ø41mm urtag i centrum |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-reservdelar/jafo-silar/product/golvbrunnssil-86an-2/ |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7137025 |
|---|
| GTIN | 7330710312418 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-reservdelar/jafo-silar/product/golvbrunnssil-86an-2/ |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Form | Rund |
| Gallertyp | Hål |
| Galler för klinkergolv | Ja |
| Belastning galler | 1,5 kN |
| Diameter galler | 163 mm |
| Med ram | Nej |
| Med urtag för rör | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07330710312418 | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 163 | ||
| Bredd (mm) | 163 | ||
| Höjd (mm) | 5 | ||
| Vikt (kg) | 0,16 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_117_2357906.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_2357906.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00009 v8.pdf |