Inlagd: 2017-03-17
RSK-nr enhet: ST
Altech Klinkerram Neptun i borstat rostfritt stål AISI 1.4016.
Altech Klinkerram Neptun i borstat rostfritt stål AISI 1.4016.
| RSK-nummer | 7129546 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508042170 |
| Produkt | Klinkerram |
| Produktnamn | Altech Neptun |
| Dimension | - |
| Storlek | 200x200x4mm (BxLxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för klinkergolv |
| Utförande | utan uttag |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | AISI 1.4016 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508042170 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Övrigt |
| Ytskydd galler | Obehandlad |
| Ytbehandling galler | Borstad |
| Form | Kvadrat |
| Gallertyp | Spår |
| Galler för klinkergolv | Ja |
| Bredd galler | 171 mm |
| Längd galler | 171 mm |
| Med ram | Ja |
| Förberedd för urtag för rör | Nej |
| Med urtag för rör | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 5 | ||
| Vikt (kg) | 0,57 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_7133995.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00025 v3.pdf |
| RSK-nummer | 7129546 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508042170 |
| Produkt | Klinkerram |
| Produktnamn | Altech Neptun |
| Dimension | - |
| Storlek | 200x200x4mm (BxLxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för klinkergolv |
| Utförande | utan uttag |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | AISI 1.4016 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508042170 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Övrigt |
| Ytskydd galler | Obehandlad |
| Ytbehandling galler | Borstad |
| Form | Kvadrat |
| Gallertyp | Spår |
| Galler för klinkergolv | Ja |
| Bredd galler | 171 mm |
| Längd galler | 171 mm |
| Med ram | Ja |
| Förberedd för urtag för rör | Nej |
| Med urtag för rör | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 5 | ||
| Vikt (kg) | 0,57 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_7133995.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00025 v3.pdf |