Inlagd: 2012-04-23
RSK-nr enhet: ST
Altech klinkerram i polerat rostfritt stål. Höjd 6mm, godstjocklek 1mm. Runda hål formade i en cirkel. Utan förhöjning. För klinkergolv. Passar alla brunnar. Löstagbar sil utan uttag.
Altech klinkerram i polerat rostfritt stål. Höjd 6mm, godstjocklek 1mm. Runda hål formade i en cirkel. Utan förhöjning. För klinkergolv. Passar alla brunnar. Löstagbar sil utan uttag.
| RSK-nummer | 7133877 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508016515 |
| Produkt | Klinkerram |
| Produktnamn | Altech Standard |
| Dimension | - |
| Storlek | 200x200x6mm (BxLxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för klinkergolv |
| Utförande | utan uttag |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | polerad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | AISI 430 |
| Övrig info | godstjocklek 1mm |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508016515 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Övrigt |
| Ytskydd galler | Obehandlad |
| Ytbehandling galler | Elektropolerad |
| Form | Rund |
| Gallertyp | Hål |
| Galler för klinkergolv | Ja |
| Med ram | Ja |
| Förberedd för urtag för rör | Nej |
| Med urtag för rör | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 210 | ||
| Bredd (mm) | 210 | ||
| Höjd (mm) | 10 | ||
| Vikt (kg) | 0,37 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_7133995.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00025 v3.pdf |
| RSK-nummer | 7133877 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508016515 |
| Produkt | Klinkerram |
| Produktnamn | Altech Standard |
| Dimension | - |
| Storlek | 200x200x6mm (BxLxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för klinkergolv |
| Utförande | utan uttag |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | polerad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | AISI 430 |
| Övrig info | godstjocklek 1mm |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508016515 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Övrigt |
| Ytskydd galler | Obehandlad |
| Ytbehandling galler | Elektropolerad |
| Form | Rund |
| Gallertyp | Hål |
| Galler för klinkergolv | Ja |
| Med ram | Ja |
| Förberedd för urtag för rör | Nej |
| Med urtag för rör | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 210 | ||
| Bredd (mm) | 210 | ||
| Höjd (mm) | 10 | ||
| Vikt (kg) | 0,37 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_7133995.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00025 v3.pdf |