RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2002-08-25
RSK-nr enhet: ST
ACO STAINLESS EG150, silgaller i rostfritt stål AISI 304, till brunnar för betong-/klinkergolv, VA godkänd SITAC 0073/00
ACO STAINLESS EG150, silgaller i rostfritt stål AISI 304, till brunnar för betong-/klinkergolv, VA godkänd SITAC 0073/00
| RSK-nummer | 7119658 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3008410 |
| GTIN | 8590830065314 |
| Produkt | Silgaller |
| Produktnamn | EG 150 |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för betong-/klinkergolv |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 3008410 |
|---|
| GTIN | 8590830065314 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Form | Kvadrat |
| Gallertyp | Hål |
| Galler för klinkergolv | Ja |
| Galler för plastgolv | Nej |
| Skruvad montering | Ja |
| Bredd galler | 135 mm |
| Längd galler | 135 mm |
| Diameter galler | 30 mm |
| Med ram | Nej |
| Förberedd för urtag för rör | Nej |
| Med urtag för rör | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 135 | ||
| Bredd (mm) | 135 | ||
| Höjd (mm) | 3 | ||
| Vikt (kg) | 0,23 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_185_7119658.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_185_7119658.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_185_7119601.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0001175.pdf |
| RSK-nummer | 7119658 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3008410 |
| GTIN | 8590830065314 |
| Produkt | Silgaller |
| Produktnamn | EG 150 |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för betong-/klinkergolv |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 3008410 |
|---|
| GTIN | 8590830065314 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Form | Kvadrat |
| Gallertyp | Hål |
| Galler för klinkergolv | Ja |
| Galler för plastgolv | Nej |
| Skruvad montering | Ja |
| Bredd galler | 135 mm |
| Längd galler | 135 mm |
| Diameter galler | 30 mm |
| Med ram | Nej |
| Förberedd för urtag för rör | Nej |
| Med urtag för rör | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 135 | ||
| Bredd (mm) | 135 | ||
| Höjd (mm) | 3 | ||
| Vikt (kg) | 0,23 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_185_7119658.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_185_7119658.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_185_7119601.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0001175.pdf |