Inlagd: 2014-05-28
RSK-nr enhet: ST
Klinkerram med tillhörande golvbrunnssil i rostfritt stål. Klinkerramen är pressad i ett verktyg för att få maximal styrka och under kanten är böjd inåt och skadar därför inte underliggande tätskikt. Klinkerramen centreras över golvbrunnen och trycks ner i fix / fästmassa. Mellanrum mellan golvplatta och klinkerram fogas med fogbruk. Klinkerramen består av: Klinkerram 300 x 300 x 10 mm samt 3 mm tjock golvbrunnssil med spaltfunktion tillverkat i rostfritt stål. Öppning i ram 265 x 265 mm.
Klinkerram med tillhörande golvbrunnssil i rostfritt stål. Klinkerramen är pressad i ett verktyg för att få maximal styrka och under kanten är böjd inåt och skadar därför inte underliggande tätskikt. Klinkerramen centreras över golvbrunnen och trycks ner i fix / fästmassa. Mellanrum mellan golvplatta och klinkerram fogas med fogbruk. Klinkerramen består av: Klinkerram 300 x 300 x 10 mm samt 3 mm tjock golvbrunnssil med spaltfunktion tillverkat i rostfritt stål. Öppning i ram 265 x 265 mm.
| RSK-nummer | 7134011 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7134011 |
| GTIN | 7330710420434 |
| Produkt | Klinkerram |
| Produktnamn | Gigant Spalt 300 |
| Dimension | - |
| Storlek | 300x300x10mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för golvbrunn |
| Utförande | med rostfritt spaltlock |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | SS2333 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-oeverdel/klinkerramar/7134011-gigant-spalt-300 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7134011 |
|---|
| GTIN | 7330710420434 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-oeverdel/klinkerramar/7134011-gigant-spalt-300 |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Form | Kvadrat |
| Gallertyp | Övrigt |
| Galler för klinkergolv | Ja |
| Galler för plastgolv | Nej |
| Belastning galler | 3 kN |
| Bredd galler | 300 mm |
| Längd galler | 300 mm |
| Med ram | Ja |
| Med urtag för rör | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07330710420434 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 10 | ||
| Vikt (kg) | 2,25 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_117_2357906.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_2357906.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00009 v8.pdf |
| RSK-nummer | 7134011 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7134011 |
| GTIN | 7330710420434 |
| Produkt | Klinkerram |
| Produktnamn | Gigant Spalt 300 |
| Dimension | - |
| Storlek | 300x300x10mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för golvbrunn |
| Utförande | med rostfritt spaltlock |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | SS2333 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-oeverdel/klinkerramar/7134011-gigant-spalt-300 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7134011 |
|---|
| GTIN | 7330710420434 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-oeverdel/klinkerramar/7134011-gigant-spalt-300 |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Form | Kvadrat |
| Gallertyp | Övrigt |
| Galler för klinkergolv | Ja |
| Galler för plastgolv | Nej |
| Belastning galler | 3 kN |
| Bredd galler | 300 mm |
| Längd galler | 300 mm |
| Med ram | Ja |
| Med urtag för rör | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07330710420434 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 10 | ||
| Vikt (kg) | 2,25 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_117_2357906.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_2357906.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00009 v8.pdf |