Inlagd: 1988-08-29
RSK-nr enhet: ST
Golvbrunnssil SR 220 är en sil i plast som passar alla Purus golvbrunnar med sildimension 220 mm. Silens design är utformad för att säkerställa ett bra flöde och har belastningsklass K3.
Golvbrunnssil SR 220 är en sil i plast som passar alla Purus golvbrunnar med sildimension 220 mm. Silens design är utformad för att säkerställa ett bra flöde och har belastningsklass K3.
| RSK-nummer | 7138051 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7138051 |
| GTIN | 07394000230165 |
| Produkt | Sil |
| Produktnamn | Golvbrunnssil 220 |
| Dimension | 220mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | K3 (300 kg) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | till Bigg och Heavy |
| Utförande | utan urtag |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7138051 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7138051 |
|---|
| GTIN | 07394000230165 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7138051 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07394000230165 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 221 | ||
| Bredd (mm) | 221 | ||
| Höjd (mm) | 19 | ||
| Vikt (kg) | 0,352 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Ospecificerad förpackning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 221 | ||
| Bredd (mm) | 221 | ||
| Höjd (mm) | 19 | ||
| Vikt (kg) | 0,352 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_7138051.pdf |
|---|---|
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_7138051.pdf |
| RSK-nummer | 7138051 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7138051 |
| GTIN | 07394000230165 |
| Produkt | Sil |
| Produktnamn | Golvbrunnssil 220 |
| Dimension | 220mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | K3 (300 kg) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | till Bigg och Heavy |
| Utförande | utan urtag |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7138051 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7138051 |
|---|
| GTIN | 07394000230165 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7138051 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07394000230165 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 221 | ||
| Bredd (mm) | 221 | ||
| Höjd (mm) | 19 | ||
| Vikt (kg) | 0,352 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Ospecificerad förpackning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 221 | ||
| Bredd (mm) | 221 | ||
| Höjd (mm) | 19 | ||
| Vikt (kg) | 0,352 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_7138051.pdf |
|---|---|
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_7138051.pdf |