Inlagd: 2008-06-10
RSK-nr enhet: ST
Golvbrunnssil Art Deco 130 är en sil plast som passar alla Purus golvbrunnar med sildimension 130 mm. Silens design är utformad för att säkerställa ett bra flöde och har belastningsklass K3.
Golvbrunnssil Art Deco 130 är en sil plast som passar alla Purus golvbrunnar med sildimension 130 mm. Silens design är utformad för att säkerställa ett bra flöde och har belastningsklass K3.
| RSK-nummer | 7138447 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7138447 |
| GTIN | 07394000389122 |
| Produkt | Sil |
| Produktnamn | Golvbrunnssil Art Deco 130 |
| Dimension | 130mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | K3 (300 kg) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för plastmatta |
| Utförande | Art Deco mönster |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7138447 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7138447 |
|---|
| GTIN | 07394000389122 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7138447 |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07394000389122 | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 130 | ||
| Bredd (mm) | 130 | ||
| Höjd (mm) | 20 | ||
| Vikt (kg) | 0,064 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 130 | ||
| Bredd (mm) | 130 | ||
| Höjd (mm) | 20 | ||
| Vikt (kg) | 0,064 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_7138447.pdf |
|---|---|
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_7138447.pdf |
| RSK-nummer | 7138447 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7138447 |
| GTIN | 07394000389122 |
| Produkt | Sil |
| Produktnamn | Golvbrunnssil Art Deco 130 |
| Dimension | 130mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | K3 (300 kg) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för plastmatta |
| Utförande | Art Deco mönster |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7138447 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7138447 |
|---|
| GTIN | 07394000389122 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7138447 |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07394000389122 | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 130 | ||
| Bredd (mm) | 130 | ||
| Höjd (mm) | 20 | ||
| Vikt (kg) | 0,064 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 130 | ||
| Bredd (mm) | 130 | ||
| Höjd (mm) | 20 | ||
| Vikt (kg) | 0,064 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_7138447.pdf |
|---|---|
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_7138447.pdf |