Inlagd: 2006-04-21
RSK-nr enhet: ST
Golvbrunnssil Drop 150 är en sil i plast med urtag för upp till Ø40 mm utloppsrör. Passar alla Purus golvbrunnar med sildimension 150 mm. Den är utformad så där inte blir något kvarstående vatten runt silen och har belastningsklass K3.
Golvbrunnssil Drop 150 är en sil i plast med urtag för upp till Ø40 mm utloppsrör. Passar alla Purus golvbrunnar med sildimension 150 mm. Den är utformad så där inte blir något kvarstående vatten runt silen och har belastningsklass K3.
| RSK-nummer | 7138446 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7138446 |
| GTIN | 7394000231650 |
| Produkt | Sil |
| Produktnamn | Golvbrunnssil Drop 150 plast |
| Dimension | 150mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | K3 (300 kg) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för plastmatta |
| Utförande | Drop mönster |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7138446 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7138446 |
|---|
| GTIN | 7394000231650 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7138446 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07394000231650 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 149 | ||
| Bredd (mm) | 149 | ||
| Höjd (mm) | 21 | ||
| Vikt (kg) | 0,066 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 100 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 590 | ||
| Bredd (mm) | 395 | ||
| Höjd (mm) | 375 | ||
| Vikt (kg) | 7,27 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 1 000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1109 | ||
| Vikt (kg) | 97,7 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_7138446.pdf |
|---|---|
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_7138446.pdf |
| RSK-nummer | 7138446 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7138446 |
| GTIN | 7394000231650 |
| Produkt | Sil |
| Produktnamn | Golvbrunnssil Drop 150 plast |
| Dimension | 150mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | K3 (300 kg) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för plastmatta |
| Utförande | Drop mönster |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7138446 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7138446 |
|---|
| GTIN | 7394000231650 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7138446 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07394000231650 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 149 | ||
| Bredd (mm) | 149 | ||
| Höjd (mm) | 21 | ||
| Vikt (kg) | 0,066 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 100 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 590 | ||
| Bredd (mm) | 395 | ||
| Höjd (mm) | 375 | ||
| Vikt (kg) | 7,27 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 1 000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1109 | ||
| Vikt (kg) | 97,7 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_7138446.pdf |
|---|---|
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_7138446.pdf |