Inlagd: 2004-11-10
RSK-nr enhet: ST
Golvbrunnssil Drop 163 är en sil tillverkad i slitstarkt rostfritt stål och är en ersättningssil med dimension Ø163 mm för äldre klinkerramar. Silens design är utformad för att säkerställa ett bra flöde och har belastningsklass K3.
Golvbrunnssil Drop 163 är en sil tillverkad i slitstarkt rostfritt stål och är en ersättningssil med dimension Ø163 mm för äldre klinkerramar. Silens design är utformad för att säkerställa ett bra flöde och har belastningsklass K3.
| RSK-nummer | 7138363 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7138363 |
| GTIN | 7394000320798 |
| Produkt | Sil |
| Produktnamn | Golvbrunnssil Drop 163 |
| Dimension | - |
| Storlek | Ø165mm |
| Tryck/Flöde/Temp | K3 (300 kg) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ersättningssil |
| Utförande | Drop mönster |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål 1.4301 |
| Standard | - |
| Övrig info | butiksförpackad |
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7138363 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7138363 |
|---|
| GTIN | 7394000320798 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7138363 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07394000320798 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 164 | ||
| Bredd (mm) | 164 | ||
| Höjd (mm) | 9 | ||
| Vikt (kg) | 0,22 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 50 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 270 | ||
| Bredd (mm) | 210 | ||
| Höjd (mm) | 240 | ||
| Vikt (kg) | 11,3 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 50 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 270 | ||
| Bredd (mm) | 210 | ||
| Höjd (mm) | 240 | ||
| Vikt (kg) | 11,3 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_7138363.pdf |
|---|---|
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_7138363.pdf |
| RSK-nummer | 7138363 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7138363 |
| GTIN | 7394000320798 |
| Produkt | Sil |
| Produktnamn | Golvbrunnssil Drop 163 |
| Dimension | - |
| Storlek | Ø165mm |
| Tryck/Flöde/Temp | K3 (300 kg) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ersättningssil |
| Utförande | Drop mönster |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål 1.4301 |
| Standard | - |
| Övrig info | butiksförpackad |
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7138363 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7138363 |
|---|
| GTIN | 7394000320798 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7138363 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07394000320798 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 164 | ||
| Bredd (mm) | 164 | ||
| Höjd (mm) | 9 | ||
| Vikt (kg) | 0,22 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 50 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 270 | ||
| Bredd (mm) | 210 | ||
| Höjd (mm) | 240 | ||
| Vikt (kg) | 11,3 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 50 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 270 | ||
| Bredd (mm) | 210 | ||
| Höjd (mm) | 240 | ||
| Vikt (kg) | 11,3 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_7138363.pdf |
|---|---|
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_7138363.pdf |