RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2022-03-02
RSK-nr enhet: ST
Faluplast gråa sil är designad för att ge optimal funktionalitet samtidigt som den tillför en stilren touch till ditt badrum. Tillverkad av hållbar plast och med en elegant grå finish, är Faluplast grå sil både robust och estetiskt tilltalande. Välj en sil som matchar golv och övrig inredning för en sammanhängande och snygg design i ditt badrum.
Faluplast gråa sil är designad för att ge optimal funktionalitet samtidigt som den tillför en stilren touch till ditt badrum. Tillverkad av hållbar plast och med en elegant grå finish, är Faluplast grå sil både robust och estetiskt tilltalande. Välj en sil som matchar golv och övrig inredning för en sammanhängande och snygg design i ditt badrum.
| RSK-nummer | 7130037 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 65181 |
| GTIN | 7392791651817 |
| Produkt | Golvbrunnssil |
| Produktnamn | Golvbrunnssil G2, 65181 |
| Dimension | 150mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | passar Faluplast golvbrunn G2 |
| Utförande | med urtag för badkarsavlopp |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | belastningsklass K3 (300 kg) |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 65181 |
|---|
| GTIN | 7392791651817 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material brunnsgaller | PP (polypropen) |
|---|---|
| Form | Rund |
| Diameter galler | 150 mm |
| Förberedd för urtag för rör | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 172 | ||
| Bredd (mm) | 172 | ||
| Höjd (mm) | 20 | ||
| Vikt (kg) | 0,075 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 50 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 480 | ||
| Bredd (mm) | 290 | ||
| Höjd (mm) | 290 | ||
| Vikt (kg) | 3,75 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_96_7130037.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 7130037 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 65181 |
| GTIN | 7392791651817 |
| Produkt | Golvbrunnssil |
| Produktnamn | Golvbrunnssil G2, 65181 |
| Dimension | 150mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | passar Faluplast golvbrunn G2 |
| Utförande | med urtag för badkarsavlopp |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | belastningsklass K3 (300 kg) |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 65181 |
|---|
| GTIN | 7392791651817 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material brunnsgaller | PP (polypropen) |
|---|---|
| Form | Rund |
| Diameter galler | 150 mm |
| Förberedd för urtag för rör | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 172 | ||
| Bredd (mm) | 172 | ||
| Höjd (mm) | 20 | ||
| Vikt (kg) | 0,075 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 50 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 480 | ||
| Bredd (mm) | 290 | ||
| Höjd (mm) | 290 | ||
| Vikt (kg) | 3,75 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_96_7130037.pdf |
|---|---|