RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2022-03-02
RSK-nr enhet: ST
Faluplast svarta sil är designad för att ge optimal funktionalitet samtidigt som den tillför en stilren touch till ditt badrum. Tillverkad av hållbar plast och med en elegant svart finish, är Faluplast sil både robust och estetiskt tilltalande. Välj vår svarta golvbrunnssil när du vill få ett enhetligt och stilrent resultat där silen matchar både golv och inredning.
Faluplast svarta sil är designad för att ge optimal funktionalitet samtidigt som den tillför en stilren touch till ditt badrum. Tillverkad av hållbar plast och med en elegant svart finish, är Faluplast sil både robust och estetiskt tilltalande. Välj vår svarta golvbrunnssil när du vill få ett enhetligt och stilrent resultat där silen matchar både golv och inredning.
| RSK-nummer | 7130039 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 65182 |
| GTIN | 7392791651824 |
| Produkt | Golvbrunnssil |
| Produktnamn | Golvbrunnssil G2, 65182 |
| Dimension | 150mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | passar Faluplast golvbrunn G2 |
| Utförande | med urtag för badkarsavlopp |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | belastningsklass K3 (300 kg) |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 65182 |
|---|
| GTIN | 7392791651824 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material brunnsgaller | PP (polypropen) |
|---|---|
| Form | Rund |
| Diameter galler | 150 mm |
| Förberedd för urtag för rör | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 172 | ||
| Bredd (mm) | 172 | ||
| Höjd (mm) | 20 | ||
| Vikt (kg) | 0,075 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_96_7130039.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 7130039 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 65182 |
| GTIN | 7392791651824 |
| Produkt | Golvbrunnssil |
| Produktnamn | Golvbrunnssil G2, 65182 |
| Dimension | 150mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | passar Faluplast golvbrunn G2 |
| Utförande | med urtag för badkarsavlopp |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | belastningsklass K3 (300 kg) |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 65182 |
|---|
| GTIN | 7392791651824 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material brunnsgaller | PP (polypropen) |
|---|---|
| Form | Rund |
| Diameter galler | 150 mm |
| Förberedd för urtag för rör | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 172 | ||
| Bredd (mm) | 172 | ||
| Höjd (mm) | 20 | ||
| Vikt (kg) | 0,075 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_96_7130039.pdf |
|---|---|