RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-11-15
RSK-nr enhet: ST
Faluplast vita golvbrunnssil är tillverkad av hållbar plast. Finns även i färgerna svart och grå om du vill matcha golv och inredning. Passar till Faluplast golvbrunnar (Ida, Bodil, Rut, Siv, Stella, Bella, Liv)
Faluplast vita golvbrunnssil är tillverkad av hållbar plast. Finns även i färgerna svart och grå om du vill matcha golv och inredning. Passar till Faluplast golvbrunnar (Ida, Bodil, Rut, Siv, Stella, Bella, Liv)
| RSK-nummer | 7130087 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 65180 |
| GTIN | 7392791651800 |
| Produkt | Golvbrunnssil |
| Produktnamn | Golvbrunnssil G2,65180 |
| Dimension | 150mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | passar Faluplast golvbrunn G2 |
| Utförande | med urtag för badkarsavlopp |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | Belastningsklass K3 (300kg) |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 65180 |
|---|
| GTIN | 7392791651800 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material brunnsgaller | PP (polypropen) |
|---|---|
| Form | Rund |
| Galler för plastgolv | Ja |
| Belastningsklass (EN 1253) | K-3 |
| Diameter galler | 150 mm |
| Förberedd för urtag för rör | Ja |
| Med urtag för rör | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 172 | ||
| Bredd (mm) | 172 | ||
| Höjd (mm) | 20 | ||
| Vikt (kg) | 0,075 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_96_7130087.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 7130087 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 65180 |
| GTIN | 7392791651800 |
| Produkt | Golvbrunnssil |
| Produktnamn | Golvbrunnssil G2,65180 |
| Dimension | 150mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | passar Faluplast golvbrunn G2 |
| Utförande | med urtag för badkarsavlopp |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | Belastningsklass K3 (300kg) |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 65180 |
|---|
| GTIN | 7392791651800 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material brunnsgaller | PP (polypropen) |
|---|---|
| Form | Rund |
| Galler för plastgolv | Ja |
| Belastningsklass (EN 1253) | K-3 |
| Diameter galler | 150 mm |
| Förberedd för urtag för rör | Ja |
| Med urtag för rör | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 172 | ||
| Bredd (mm) | 172 | ||
| Höjd (mm) | 20 | ||
| Vikt (kg) | 0,075 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_96_7130087.pdf |
|---|---|