Inlagd: 2024-03-08
RSK-nr enhet: ST
Golvbrunnssil Drop 179 tillverkad av 100% återvunnen plast i trendigt mattsvart med urtag för upp till 40 mm utloppsrör. Passar alla Purus golvbrunnar med klämring av rostfritt stål. Silen är utformad så den ligger stabilt över golvbrunnen. Den har belastningsklass K3.
Golvbrunnssil Drop 179 tillverkad av 100% återvunnen plast i trendigt mattsvart med urtag för upp till 40 mm utloppsrör. Passar alla Purus golvbrunnar med klämring av rostfritt stål. Silen är utformad så den ligger stabilt över golvbrunnen. Den har belastningsklass K3.
| RSK-nummer | 7130113 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3406104 |
| GTIN | 7394022196197 |
| Produkt | Sil |
| Produktnamn | Golvbrunnssil S-serie Drop |
| Dimension | - |
| Storlek | Ø179mm |
| Tryck/Flöde/Temp | K3 (300 kg) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | Drop mönster |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP, 100% återvunnen |
| Standard | SS-EN1253 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7130113 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 3406104 |
|---|
| GTIN | 7394022196197 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7130113 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07394022196197 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 252 | ||
| Bredd (mm) | 208 | ||
| Höjd (mm) | 9 | ||
| Vikt (kg) | 0,096 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 100 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 590 | ||
| Bredd (mm) | 395 | ||
| Höjd (mm) | 375 | ||
| Vikt (kg) | 10,29 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 100 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 590 | ||
| Bredd (mm) | 395 | ||
| Höjd (mm) | 375 | ||
| Vikt (kg) | 10,29 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_7130113.pdf |
|---|---|
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_7130113.pdf |
| RSK-nummer | 7130113 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3406104 |
| GTIN | 7394022196197 |
| Produkt | Sil |
| Produktnamn | Golvbrunnssil S-serie Drop |
| Dimension | - |
| Storlek | Ø179mm |
| Tryck/Flöde/Temp | K3 (300 kg) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | Drop mönster |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP, 100% återvunnen |
| Standard | SS-EN1253 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7130113 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 3406104 |
|---|
| GTIN | 7394022196197 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7130113 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07394022196197 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 252 | ||
| Bredd (mm) | 208 | ||
| Höjd (mm) | 9 | ||
| Vikt (kg) | 0,096 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 100 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 590 | ||
| Bredd (mm) | 395 | ||
| Höjd (mm) | 375 | ||
| Vikt (kg) | 10,29 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 100 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 590 | ||
| Bredd (mm) | 395 | ||
| Höjd (mm) | 375 | ||
| Vikt (kg) | 10,29 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_7130113.pdf |
|---|---|
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_7130113.pdf |