Inlagd: 1985-01-18
RSK-nr enhet: ST
Golvbrunnssil SR 220 är en sil tillverkad i slitstarkt syrafast rostfritt stål. Passar alla Purus golvbrunnar med sildimension 220 mm. Silens design är utformad för att säkerställa ett bra flöde och har belastningsklass K3.
Golvbrunnssil SR 220 är en sil tillverkad i slitstarkt syrafast rostfritt stål. Passar alla Purus golvbrunnar med sildimension 220 mm. Silens design är utformad för att säkerställa ett bra flöde och har belastningsklass K3.
| RSK-nummer | 7133838 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7133838 |
| GTIN | 07394000330209 |
| Produkt | Sil |
| Produktnamn | Golvbrunnssil SR 220 |
| Dimension | 220mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | max 500kg |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | till Bigg och Heavy |
| Utförande | utan urtag |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | syrafast rostfritt stål 1.4404 |
| Standard | SIS2333 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7133838 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7133838 |
|---|
| GTIN | 07394000330209 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7133838 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07394000330209 | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 220 | ||
| Bredd (mm) | 220 | ||
| Höjd (mm) | 9 | ||
| Vikt (kg) | 0,62 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 220 | ||
| Bredd (mm) | 220 | ||
| Höjd (mm) | 9 | ||
| Vikt (kg) | 0,62 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_7133838.pdf |
|---|---|
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_7133838.pdf |
| RSK-nummer | 7133838 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7133838 |
| GTIN | 07394000330209 |
| Produkt | Sil |
| Produktnamn | Golvbrunnssil SR 220 |
| Dimension | 220mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | max 500kg |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | till Bigg och Heavy |
| Utförande | utan urtag |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | syrafast rostfritt stål 1.4404 |
| Standard | SIS2333 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7133838 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7133838 |
|---|
| GTIN | 07394000330209 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7133838 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07394000330209 | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 220 | ||
| Bredd (mm) | 220 | ||
| Höjd (mm) | 9 | ||
| Vikt (kg) | 0,62 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 220 | ||
| Bredd (mm) | 220 | ||
| Höjd (mm) | 9 | ||
| Vikt (kg) | 0,62 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_7133838.pdf |
|---|---|
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_7133838.pdf |