Inlagd: 1988-08-29
RSK-nr enhet: ST
Golvbrunnssil SRB 150 är en sil tillverkad i slitstarkt syrafast rostfritt stål. Passar alla Purus golvbrunnar utan klämring med sildimension 150 mm. Silens design är utformad för att säkerställa ett bra flöde och har tål belastning på 1500 kg.
Golvbrunnssil SRB 150 är en sil tillverkad i slitstarkt syrafast rostfritt stål. Passar alla Purus golvbrunnar utan klämring med sildimension 150 mm. Silens design är utformad för att säkerställa ett bra flöde och har tål belastning på 1500 kg.
| RSK-nummer | 7138341 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7138341 |
| GTIN | 07394000330162 |
| Produkt | Sil |
| Produktnamn | Golvbrunnssil SRB 150 |
| Dimension | 150mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | max 2000 g |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för betonggolv |
| Utförande | förstärkt |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | syrafast rostfritt stål 1.4404 |
| Standard | SIS2333 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7138341 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7138341 |
|---|
| GTIN | 07394000330162 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7138341 |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07394000330162 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 151 | ||
| Bredd (mm) | 151 | ||
| Höjd (mm) | 20 | ||
| Vikt (kg) | 0,444 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 250 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 250 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_7138341.pdf |
|---|---|
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_7138341.pdf |
| RSK-nummer | 7138341 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7138341 |
| GTIN | 07394000330162 |
| Produkt | Sil |
| Produktnamn | Golvbrunnssil SRB 150 |
| Dimension | 150mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | max 2000 g |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för betonggolv |
| Utförande | förstärkt |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | syrafast rostfritt stål 1.4404 |
| Standard | SIS2333 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7138341 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7138341 |
|---|
| GTIN | 07394000330162 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7138341 |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07394000330162 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 151 | ||
| Bredd (mm) | 151 | ||
| Höjd (mm) | 20 | ||
| Vikt (kg) | 0,444 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 250 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 250 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_7138341.pdf |
|---|---|
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_7138341.pdf |