RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-11-15
RSK-nr enhet: ST
Faluplasts rostfria golvbrunnssil är det smarta valet för dig som söker en hållbar och stilren lösning. Tillverkad i rostfritt stål och utformad för att passa alla vanliga golvbrunnar – enkel att montera, lätt att rengöra och ger ett snyggt avslut i badrummet. Perfekt för både renovering och nybyggnation. Passar alla Faluplast G2 brunnar samt även Flexibrunn som du köper till en grå klämring.
Faluplasts rostfria golvbrunnssil är det smarta valet för dig som söker en hållbar och stilren lösning. Tillverkad i rostfritt stål och utformad för att passa alla vanliga golvbrunnar – enkel att montera, lätt att rengöra och ger ett snyggt avslut i badrummet. Perfekt för både renovering och nybyggnation. Passar alla Faluplast G2 brunnar samt även Flexibrunn som du köper till en grå klämring.
| RSK-nummer | 7130088 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 65185 |
| GTIN | 7392791651855 |
| Produkt | Golvbrunnssil |
| Produktnamn | Golvbrunssil, 65185 |
| Dimension | 150mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | passar Faluplast golvbrunnar |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | rostfri/grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | Belastningsklass K3 (300kg) |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 65185 |
|---|
| GTIN | 7392791651855 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Syrafast stål 316L (1.4404) |
| Form | Rund |
| Diameter galler | 150 mm |
| Förberedd för urtag för rör | Nej |
| Med urtag för rör | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 150 | ||
| Bredd (mm) | 150 | ||
| Höjd (mm) | 3 | ||
| Vikt (kg) | 0,221 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_96_7130088.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562927581-00141 v1.pdf |
| RSK-nummer | 7130088 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 65185 |
| GTIN | 7392791651855 |
| Produkt | Golvbrunnssil |
| Produktnamn | Golvbrunssil, 65185 |
| Dimension | 150mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | passar Faluplast golvbrunnar |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | rostfri/grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | Belastningsklass K3 (300kg) |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 65185 |
|---|
| GTIN | 7392791651855 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Syrafast stål 316L (1.4404) |
| Form | Rund |
| Diameter galler | 150 mm |
| Förberedd för urtag för rör | Nej |
| Med urtag för rör | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 150 | ||
| Bredd (mm) | 150 | ||
| Höjd (mm) | 3 | ||
| Vikt (kg) | 0,221 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_96_7130088.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562927581-00141 v1.pdf |