Inlagd: 2011-11-23
RSK-nr enhet: ST
HighLine Ram och Panel finns i 10, 12, 15 och 25 mm höjd för anpassning till golvplattornas tjocklek. Ramhöjd beräknas klinkerstjocklek + ca 2 mm för klinkerfix och tätskikt.
HighLine Ram och Panel finns i 10, 12, 15 och 25 mm höjd för anpassning till golvplattornas tjocklek. Ramhöjd beräknas klinkerstjocklek + ca 2 mm för klinkerfix och tätskikt.
| RSK-nummer | 7119917 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2911.0210 |
| GTIN | 5707692007038 |
| Produkt | Panel |
| Produktnamn | HighLine |
| Dimension | - |
| Storlek | H=10mm, 270x145mm (BxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för hörn |
| Utförande | med ram |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | AISI304 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.unidrain.se |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2911.0210 |
|---|
| GTIN | 5707692007038 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.unidrain.se |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Ytskydd galler | Övrigt |
| Typ av ytbeläggning | Övrigt |
| Ytbehandling galler | Borstad |
| Form | Triangel/Trehörning |
| Gallertyp | Spår |
| Galler för klinkergolv | Ja |
| Galler för plastgolv | Nej |
| Skruvad montering | Nej |
| Höjd galler | 10 mm |
| Med ram | Ja |
| Bredd ram | 270 mm |
| Längd ram | 193 mm |
| Höjd ram | 10 mm |
| Förberedd för urtag för rör | Nej |
| Med urtag för rör | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 05707692007038 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 15 | ||
| Bredd (mm) | 278 | ||
| Höjd (mm) | 35 | ||
| Vikt (kg) | 0,738 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_7113520.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00001 v2.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0001193.pdf |
| RSK-nummer | 7119917 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2911.0210 |
| GTIN | 5707692007038 |
| Produkt | Panel |
| Produktnamn | HighLine |
| Dimension | - |
| Storlek | H=10mm, 270x145mm (BxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för hörn |
| Utförande | med ram |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | AISI304 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.unidrain.se |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2911.0210 |
|---|
| GTIN | 5707692007038 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.unidrain.se |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Ytskydd galler | Övrigt |
| Typ av ytbeläggning | Övrigt |
| Ytbehandling galler | Borstad |
| Form | Triangel/Trehörning |
| Gallertyp | Spår |
| Galler för klinkergolv | Ja |
| Galler för plastgolv | Nej |
| Skruvad montering | Nej |
| Höjd galler | 10 mm |
| Med ram | Ja |
| Bredd ram | 270 mm |
| Längd ram | 193 mm |
| Höjd ram | 10 mm |
| Förberedd för urtag för rör | Nej |
| Med urtag för rör | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 05707692007038 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 15 | ||
| Bredd (mm) | 278 | ||
| Höjd (mm) | 35 | ||
| Vikt (kg) | 0,738 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_7113520.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00001 v2.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0001193.pdf |