Inlagd: 2004-05-11
RSK-nr enhet: ST
Klinkerram 150 155x155 är tillverkad i slitstarkt rostfritt stål. Klinkerramen är 6 mm hög och levereras med en fyrkantig golvbrunnssil. Silens design är utformad för att säkerställa ett bra flöde och har belastningsklass K3. Passar de flesta golvbrunnsfabrikat med sildimension 150 mm och mindre.
Klinkerram 150 155x155 är tillverkad i slitstarkt rostfritt stål. Klinkerramen är 6 mm hög och levereras med en fyrkantig golvbrunnssil. Silens design är utformad för att säkerställa ett bra flöde och har belastningsklass K3. Passar de flesta golvbrunnsfabrikat med sildimension 150 mm och mindre.
| RSK-nummer | 7138354 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7138354 |
| GTIN | 7394000320729 |
| Produkt | Klinkerram |
| Produktnamn | Klinkerram 155x155 |
| Dimension | - |
| Storlek | 155x155x5,5mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | K3 (300 kg) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med sil 140x140mm |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål 1.4301 |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7138354 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7138354 |
|---|
| GTIN | 7394000320729 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7138354 |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07394000320729 | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 165 | ||
| Bredd (mm) | 165 | ||
| Höjd (mm) | 10 | ||
| Vikt (kg) | 0,218 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 30 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 223 | ||
| Bredd (mm) | 223 | ||
| Höjd (mm) | 220 | ||
| Vikt (kg) | 6,73 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 30 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 223 | ||
| Bredd (mm) | 223 | ||
| Höjd (mm) | 220 | ||
| Vikt (kg) | 6,73 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_140_7138354.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_7138354.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_140_7138354.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_7138354.pdf |
| RSK-nummer | 7138354 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7138354 |
| GTIN | 7394000320729 |
| Produkt | Klinkerram |
| Produktnamn | Klinkerram 155x155 |
| Dimension | - |
| Storlek | 155x155x5,5mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | K3 (300 kg) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med sil 140x140mm |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål 1.4301 |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7138354 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7138354 |
|---|
| GTIN | 7394000320729 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7138354 |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07394000320729 | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 165 | ||
| Bredd (mm) | 165 | ||
| Höjd (mm) | 10 | ||
| Vikt (kg) | 0,218 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 30 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 223 | ||
| Bredd (mm) | 223 | ||
| Höjd (mm) | 220 | ||
| Vikt (kg) | 6,73 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 30 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 223 | ||
| Bredd (mm) | 223 | ||
| Höjd (mm) | 220 | ||
| Vikt (kg) | 6,73 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_140_7138354.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_7138354.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_140_7138354.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_7138354.pdf |