Inlagd: 1985-01-18
RSK-nr enhet: ST
Klinkerram 200x200 är tillverkad i slitstarkt rostfritt stål. Klinkerramen är 25 mm hög och levereras med en rund golvbrunnssil SR 150, samt låsanordning. Silens design är utformad för att säkerställa ett bra flöde och har belastningsklass K3. Passar de flesta golvbrunnsfabrikat med sildimension 150 mm.
Klinkerram 200x200 är tillverkad i slitstarkt rostfritt stål. Klinkerramen är 25 mm hög och levereras med en rund golvbrunnssil SR 150, samt låsanordning. Silens design är utformad för att säkerställa ett bra flöde och har belastningsklass K3. Passar de flesta golvbrunnsfabrikat med sildimension 150 mm.
| RSK-nummer | 7133754 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7133754 |
| GTIN | 07394000320088 |
| Produkt | Klinkerram |
| Produktnamn | Klinkerram 200x200 |
| Dimension | 150mm |
| Storlek | 200x200x25mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | K3 (300 kg) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | med låsanordning |
| Utförande | med rostfri sil |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål 1.4301 |
| Standard | SIS2333 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7133754 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7133754 |
|---|
| GTIN | 07394000320088 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7133754 |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Form | Kvadrat |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07394000320088 | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 205 | ||
| Bredd (mm) | 205 | ||
| Höjd (mm) | 45 | ||
| Vikt (kg) | 0,66 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 205 | ||
| Bredd (mm) | 205 | ||
| Höjd (mm) | 45 | ||
| Vikt (kg) | 0,66 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_140_7133754.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_7133754.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_140_7133754.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_7133754.pdf |
| RSK-nummer | 7133754 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7133754 |
| GTIN | 07394000320088 |
| Produkt | Klinkerram |
| Produktnamn | Klinkerram 200x200 |
| Dimension | 150mm |
| Storlek | 200x200x25mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | K3 (300 kg) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | med låsanordning |
| Utförande | med rostfri sil |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål 1.4301 |
| Standard | SIS2333 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7133754 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7133754 |
|---|
| GTIN | 07394000320088 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7133754 |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Form | Kvadrat |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07394000320088 | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 205 | ||
| Bredd (mm) | 205 | ||
| Höjd (mm) | 45 | ||
| Vikt (kg) | 0,66 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 205 | ||
| Bredd (mm) | 205 | ||
| Höjd (mm) | 45 | ||
| Vikt (kg) | 0,66 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_140_7133754.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_7133754.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_140_7133754.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_7133754.pdf |