Inlagd: 2018-09-20
RSK-nr enhet: ST
Körbar sil som klara upp till 3 tons belastning. Passar spygatter från Gustavsberg Rörsystem med botten- och sidoutlopp.
Körbar sil som klara upp till 3 tons belastning. Passar spygatter från Gustavsberg Rörsystem med botten- och sidoutlopp.
| RSK-nummer | 7146868 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7331178271149 |
| Produkt | Sil |
| Produktnamn | Körbar sil till spygatt |
| Dimension | DN150 |
| Storlek | c/c145mm |
| Tryck/Flöde/Temp | körbar, klarar upp till 3 ton |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för spygatt |
| Utförande | med skruvhål |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | epoxi |
| Material | stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.gustavsberg-ror.se/produkter/brunnar-spygatter/tillbehor-spygatter/korbar-sil-utan-urtag-spygatt |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7331178271149 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.gustavsberg-ror.se/produkter/brunnar-spygatter/tillbehor-spygatter/korbar-sil-utan-urtag-spygatt |
|---|
| Material brunnsgaller | Stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Övrigt |
| Ytskydd galler | Lackerad |
| Form | Rund |
| Gallertyp | Hål |
| Galler för klinkergolv | Nej |
| Galler för massagolv | Nej |
| Galler för plastgolv | Nej |
| Skruvad montering | Ja |
| Bredd galler | 163 mm |
| Längd galler | 6 mm |
| Diameter galler | 163 mm |
| Med ram | Nej |
| Förberedd för urtag för rör | Nej |
| Med urtag för rör | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | Ospecificerad | ||
| Djup (mm) | 163 | ||
| Bredd (mm) | 163 | ||
| Höjd (mm) | 6 | ||
| Vikt (kg) | 0,8 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_2_7146868.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_2_7146868.pdf |
| RSK-nummer | 7146868 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7331178271149 |
| Produkt | Sil |
| Produktnamn | Körbar sil till spygatt |
| Dimension | DN150 |
| Storlek | c/c145mm |
| Tryck/Flöde/Temp | körbar, klarar upp till 3 ton |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för spygatt |
| Utförande | med skruvhål |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | epoxi |
| Material | stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.gustavsberg-ror.se/produkter/brunnar-spygatter/tillbehor-spygatter/korbar-sil-utan-urtag-spygatt |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7331178271149 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.gustavsberg-ror.se/produkter/brunnar-spygatter/tillbehor-spygatter/korbar-sil-utan-urtag-spygatt |
|---|
| Material brunnsgaller | Stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Övrigt |
| Ytskydd galler | Lackerad |
| Form | Rund |
| Gallertyp | Hål |
| Galler för klinkergolv | Nej |
| Galler för massagolv | Nej |
| Galler för plastgolv | Nej |
| Skruvad montering | Ja |
| Bredd galler | 163 mm |
| Längd galler | 6 mm |
| Diameter galler | 163 mm |
| Med ram | Nej |
| Förberedd för urtag för rör | Nej |
| Med urtag för rör | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | Ospecificerad | ||
| Djup (mm) | 163 | ||
| Bredd (mm) | 163 | ||
| Höjd (mm) | 6 | ||
| Vikt (kg) | 0,8 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_2_7146868.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_2_7146868.pdf |