Inlagd: 2000-09-19
RSK-nr enhet: ST
Klinkerram med tillhörande golvbrunnssil med urtag Ø41 mm i rostfritt stål. Klinkerramen är pressad i ett verktyg för att få maximal styrka och underkanten är utböjd och skadar därför inte underliggande tätskikt. Klinkerramen centreras över golvbrunnen och trycks ner i fix / fästmassa. Mellanrum mellan golvplatta och klinkerram fogas med fogbruk. Klinkerramen består av: Klinkerram 200 x 200 x 7 mm samt 1,25 mm tjock golvbrunnssil med urtag Ø41 mm tillverkad i rostfritt stål, Ø150 mm.
Klinkerram med tillhörande golvbrunnssil med urtag Ø41 mm i rostfritt stål. Klinkerramen är pressad i ett verktyg för att få maximal styrka och underkanten är utböjd och skadar därför inte underliggande tätskikt. Klinkerramen centreras över golvbrunnen och trycks ner i fix / fästmassa. Mellanrum mellan golvplatta och klinkerram fogas med fogbruk. Klinkerramen består av: Klinkerram 200 x 200 x 7 mm samt 1,25 mm tjock golvbrunnssil med urtag Ø41 mm tillverkad i rostfritt stål, Ø150 mm.
| RSK-nummer | 7133908 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7133908 |
| GTIN | 7330710420120 |
| Produkt | Klinkerram |
| Produktnamn | Standard |
| Dimension | - |
| Storlek | 200x200x7mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för golvbrunn |
| Utförande | med rostfri Ø150mm sil urtag |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | SS2333 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-oeverdel/klinkerramar/7133908 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7133908 |
|---|
| GTIN | 7330710420120 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-oeverdel/klinkerramar/7133908 |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Form | Rund |
| Gallertyp | Hål |
| Galler för klinkergolv | Ja |
| Galler för plastgolv | Nej |
| Belastning galler | 1,5 kN |
| Bredd galler | 200 mm |
| Längd galler | 200 mm |
| Diameter galler | 150 mm |
| Med ram | Ja |
| Med urtag för rör | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07330710420120 | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 7 | ||
| Vikt (kg) | 0,414 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 245 | ||
| Bredd (mm) | 245 | ||
| Höjd (mm) | 245 | ||
| Vikt (kg) | 8,85 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_117_7113139.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_2357906.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00009 v8.pdf |
| RSK-nummer | 7133908 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7133908 |
| GTIN | 7330710420120 |
| Produkt | Klinkerram |
| Produktnamn | Standard |
| Dimension | - |
| Storlek | 200x200x7mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för golvbrunn |
| Utförande | med rostfri Ø150mm sil urtag |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | SS2333 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-oeverdel/klinkerramar/7133908 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7133908 |
|---|
| GTIN | 7330710420120 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-oeverdel/klinkerramar/7133908 |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Form | Rund |
| Gallertyp | Hål |
| Galler för klinkergolv | Ja |
| Galler för plastgolv | Nej |
| Belastning galler | 1,5 kN |
| Bredd galler | 200 mm |
| Längd galler | 200 mm |
| Diameter galler | 150 mm |
| Med ram | Ja |
| Med urtag för rör | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07330710420120 | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 7 | ||
| Vikt (kg) | 0,414 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 245 | ||
| Bredd (mm) | 245 | ||
| Höjd (mm) | 245 | ||
| Vikt (kg) | 8,85 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_117_7113139.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_2357906.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00009 v8.pdf |