Inlagd: 2000-09-19
RSK-nr enhet: ST
Golvbrunnssil Ø150 mm med urtag Ø41 mm som passar klinkerram RSK 7133904 200 x 200 x 7 mm samt de rostfria golvbrunnarna RS 75 och RB 75. Golvbrunnssilen är tillverkat av 1,25 mm tjockt rostfritt stål med urtag Ø41 mm. Golvbrunnssilen går enkelt att ta upp och rengöra vid behov.
Golvbrunnssil Ø150 mm med urtag Ø41 mm som passar klinkerram RSK 7133904 200 x 200 x 7 mm samt de rostfria golvbrunnarna RS 75 och RB 75. Golvbrunnssilen är tillverkat av 1,25 mm tjockt rostfritt stål med urtag Ø41 mm. Golvbrunnssilen går enkelt att ta upp och rengöra vid behov.
| RSK-nummer | 7137016 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7137016 |
| GTIN | 7330710310162 |
| Produkt | Sil |
| Produktnamn | Standard |
| Dimension | - |
| Storlek | Ø150mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 250Kp |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för klinkerram |
| Utförande | med urtag |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | polerad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | SS2333 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-reservdelar/silar/7137016 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7137016 |
|---|
| GTIN | 7330710310162 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-reservdelar/silar/7137016 |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Form | Rund |
| Gallertyp | Hål |
| Galler för klinkergolv | Nej |
| Belastning galler | 2,5 kN |
| Diameter galler | 150 mm |
| Med urtag för rör | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07330710310162 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 150 | ||
| Bredd (mm) | 150 | ||
| Höjd (mm) | 5 | ||
| Vikt (kg) | 0,152 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_117_2357906.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_2357906.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00009 v8.pdf |
| RSK-nummer | 7137016 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7137016 |
| GTIN | 7330710310162 |
| Produkt | Sil |
| Produktnamn | Standard |
| Dimension | - |
| Storlek | Ø150mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 250Kp |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för klinkerram |
| Utförande | med urtag |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | polerad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | SS2333 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-reservdelar/silar/7137016 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7137016 |
|---|
| GTIN | 7330710310162 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-reservdelar/silar/7137016 |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Form | Rund |
| Gallertyp | Hål |
| Galler för klinkergolv | Nej |
| Belastning galler | 2,5 kN |
| Diameter galler | 150 mm |
| Med urtag för rör | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07330710310162 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 150 | ||
| Bredd (mm) | 150 | ||
| Höjd (mm) | 5 | ||
| Vikt (kg) | 0,152 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_117_2357906.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_2357906.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00009 v8.pdf |