Avaktiverad 2023-05-01
Ersättningsartikel saknas
Inlagd: 2018-07-17
RSK-nr enhet: ST
För tillbakahållande av takshingel med kornstorlek 8–16 mm För kombination med Geberit Pluvia lövsilar 12–14 l/s Ej lämplig för Geberit Pluvia takbrunn med lövsil av gjuten aluminium 12–14 l/s Ej lämplig för Geberit Pluvia takbrunn med lövsil, rostöppning 8 x 2 cm
För tillbakahållande av takshingel med kornstorlek 8–16 mm För kombination med Geberit Pluvia lövsilar 12–14 l/s Ej lämplig för Geberit Pluvia takbrunn med lövsil av gjuten aluminium 12–14 l/s Ej lämplig för Geberit Pluvia takbrunn med lövsil, rostöppning 8 x 2 cm
| RSK-nummer | 3892520 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 359.567.00.1 |
| GTIN | 4025416019855 |
| Produkt | Grusring |
| Produktnamn | Geberit Grusring |
| Dimension | 280mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för takshingel 8–16 mm |
| Utförande | för kombination med lövsilar |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 07 Fästdetaljer/Tätning/Isolering/Verktyg |
| Tillverkarens artikelnummer | 359.567.00.1 |
|---|
| GTIN | 4025416019855 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025416019855 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 327 | ||
| Bredd (mm) | 314 | ||
| Höjd (mm) | 170 | ||
| Vikt (kg) | 0,365 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 34 | ||
| GTIN FP | 4025416511601 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 800 | ||
| Vikt (kg) | 34,41 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 3892520 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 359.567.00.1 |
| GTIN | 4025416019855 |
| Produkt | Grusring |
| Produktnamn | Geberit Grusring |
| Dimension | 280mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för takshingel 8–16 mm |
| Utförande | för kombination med lövsilar |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 07 Fästdetaljer/Tätning/Isolering/Verktyg |
| Tillverkarens artikelnummer | 359.567.00.1 |
|---|
| GTIN | 4025416019855 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025416019855 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 327 | ||
| Bredd (mm) | 314 | ||
| Höjd (mm) | 170 | ||
| Vikt (kg) | 0,365 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 34 | ||
| GTIN FP | 4025416511601 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 800 | ||
| Vikt (kg) | 34,41 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |