Inlagd: 2008-08-18
RSK-nr enhet: ST
Mattpaket med golvbrunnssil i rostfritt stål och klämring i plast som passar alla JAFOs 150-golvbrunnar i plast. Mattpaketet består av: Grå klämring, 5 st tillhörande specialskruvar utan spets i syrafast rostfritt stål, O-ring och golvbrunnssil tillverkat i 3 mm tjockt rostfritt stål, Ø150 mm. Golvbrunnssil som passar alla JAFOs 150-golvbrunnar i plast.
Mattpaket med golvbrunnssil i rostfritt stål och klämring i plast som passar alla JAFOs 150-golvbrunnar i plast. Mattpaketet består av: Grå klämring, 5 st tillhörande specialskruvar utan spets i syrafast rostfritt stål, O-ring och golvbrunnssil tillverkat i 3 mm tjockt rostfritt stål, Ø150 mm. Golvbrunnssil som passar alla JAFOs 150-golvbrunnar i plast.
| RSK-nummer | 7137031 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7137031 |
| GTIN | 7330710430570 |
| Produkt | Mattpaket |
| Produktnamn | GR |
| Dimension | 150 |
| Storlek | Ø171mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för Jafo golvbrunn |
| Utförande | rostfri sil, grå klämring |
|---|---|
| Färg | grå/rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | PP/rostfritt stål |
| Standard | SS2333 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-oeverdel/mattpaket/7137031-gra |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7137031 |
|---|
| GTIN | 7330710430570 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-oeverdel/mattpaket/7137031-gra |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Ytbehandling galler | Borstad |
| Form | Rund |
| Gallertyp | Spår |
| Galler för klinkergolv | Nej |
| Galler för massagolv | Ja |
| Galler för plastgolv | Ja |
| Belastning galler | 3 kN |
| Skruvad montering | Nej |
| Diameter galler | 150 mm |
| Med ram | Nej |
| Förberedd för urtag för rör | Nej |
| Med urtag för rör | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07330710430570 | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 175 | ||
| Bredd (mm) | 175 | ||
| Höjd (mm) | 20 | ||
| Vikt (kg) | 0,36 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 250 | ||
| Höjd (mm) | 250 | ||
| Vikt (kg) | 7,7 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_117_7113139.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_2357906.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00009 v8.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000416.pdf |
| RSK-nummer | 7137031 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7137031 |
| GTIN | 7330710430570 |
| Produkt | Mattpaket |
| Produktnamn | GR |
| Dimension | 150 |
| Storlek | Ø171mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för Jafo golvbrunn |
| Utförande | rostfri sil, grå klämring |
|---|---|
| Färg | grå/rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | PP/rostfritt stål |
| Standard | SS2333 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-oeverdel/mattpaket/7137031-gra |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7137031 |
|---|
| GTIN | 7330710430570 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-oeverdel/mattpaket/7137031-gra |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Ytbehandling galler | Borstad |
| Form | Rund |
| Gallertyp | Spår |
| Galler för klinkergolv | Nej |
| Galler för massagolv | Ja |
| Galler för plastgolv | Ja |
| Belastning galler | 3 kN |
| Skruvad montering | Nej |
| Diameter galler | 150 mm |
| Med ram | Nej |
| Förberedd för urtag för rör | Nej |
| Med urtag för rör | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07330710430570 | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 175 | ||
| Bredd (mm) | 175 | ||
| Höjd (mm) | 20 | ||
| Vikt (kg) | 0,36 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 250 | ||
| Höjd (mm) | 250 | ||
| Vikt (kg) | 7,7 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_117_7113139.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_2357906.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00009 v8.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000416.pdf |