Avaktiverad 2023-01-18
Inlagd: 2004-11-10
RSK-nr enhet: ST
Klinkerram Wave är en klinkerram med fyrkantig golvbrunnssil med hög kvalitet i rostfritt stål. Klinkerramen ingår i designserien Purus Square.
Klinkerram Wave är en klinkerram med fyrkantig golvbrunnssil med hög kvalitet i rostfritt stål. Klinkerramen ingår i designserien Purus Square.
| RSK-nummer | 7138361 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7138361 |
| GTIN | 7394000320774 |
| Produkt | Klinkerram |
| Produktnamn | Klinkerram Wave 155x155 |
| Dimension | - |
| Storlek | 155x155x6mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | K3 (300 kg) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål 1.4301 |
| Standard | - |
| Övrig info | butiksförpackad |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7138361 |
|---|
| GTIN | 7394000320774 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07394000320897 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 155 | ||
| Bredd (mm) | 155 | ||
| Höjd (mm) | 3 | ||
| Vikt (kg) | 0,46 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 165 | ||
| Bredd (mm) | 165 | ||
| Höjd (mm) | 10 | ||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_7138361.pdf |
|---|---|
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_7138361.pdf |
| RSK-nummer | 7138361 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7138361 |
| GTIN | 7394000320774 |
| Produkt | Klinkerram |
| Produktnamn | Klinkerram Wave 155x155 |
| Dimension | - |
| Storlek | 155x155x6mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | K3 (300 kg) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål 1.4301 |
| Standard | - |
| Övrig info | butiksförpackad |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7138361 |
|---|
| GTIN | 7394000320774 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07394000320897 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 155 | ||
| Bredd (mm) | 155 | ||
| Höjd (mm) | 3 | ||
| Vikt (kg) | 0,46 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 165 | ||
| Bredd (mm) | 165 | ||
| Höjd (mm) | 10 | ||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_7138361.pdf |
|---|---|
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_7138361.pdf |