RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-06-22
RSK-nr enhet: ST
Passar för golvbrunnar Merika 198, 199, 200, 201, 204, 211, 212, 221, 222, 221 Justeringsområde 120mm 3 ben/påse För ojämna golv
Passar för golvbrunnar Merika 198, 199, 200, 201, 204, 211, 212, 221, 222, 221 Justeringsområde 120mm 3 ben/påse För ojämna golv
| RSK-nummer | 7135109 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 194 |
| GTIN | 6438541000595 |
| Produkt | Golvbrunnsfixtur |
| Produktnamn | Merika 194 |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | justeringsområde 120mm |
| Utförande | för ojämna golv |
|---|---|
| Färg | grå/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PA |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://meriser.fi/sv/tuote/golvbrunnars-justerings-fot/ |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 194 |
|---|
| GTIN | 6438541000595 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://meriser.fi/sv/tuote/golvbrunnars-justerings-fot/ |
|---|
| Material | Övrigt |
|---|---|
| Med platta | Ja |
| Form platta | Rund |
| Diameter platta | 222 mm |
| Bredd platta | 222 mm |
| Längd platta | 222 mm |
| Längd ben | 263 mm |
| Antal ben | 3 |
| Justerbar höjd | Ja |
| Höjd | 140 - 255 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 25 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 260 | ||
| Höjd (mm) | 335 | ||
| Vikt (kg) | 10,178 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_962_7135109.PDF |
|---|---|
| Film | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/FILM/FILM_962_7135109.mp4 |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_962_7135109.PDF |
| Reservdelslista | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SPARE/SPARE_962_7135109.pdf |
| RSK-nummer | 7135109 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 194 |
| GTIN | 6438541000595 |
| Produkt | Golvbrunnsfixtur |
| Produktnamn | Merika 194 |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | justeringsområde 120mm |
| Utförande | för ojämna golv |
|---|---|
| Färg | grå/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PA |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://meriser.fi/sv/tuote/golvbrunnars-justerings-fot/ |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 194 |
|---|
| GTIN | 6438541000595 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://meriser.fi/sv/tuote/golvbrunnars-justerings-fot/ |
|---|
| Material | Övrigt |
|---|---|
| Med platta | Ja |
| Form platta | Rund |
| Diameter platta | 222 mm |
| Bredd platta | 222 mm |
| Längd platta | 222 mm |
| Längd ben | 263 mm |
| Antal ben | 3 |
| Justerbar höjd | Ja |
| Höjd | 140 - 255 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 25 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 260 | ||
| Höjd (mm) | 335 | ||
| Vikt (kg) | 10,178 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_962_7135109.PDF |
|---|---|
| Film | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/FILM/FILM_962_7135109.mp4 |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_962_7135109.PDF |
| Reservdelslista | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SPARE/SPARE_962_7135109.pdf |