Inlagd: 2008-03-13
RSK-nr enhet: ST
Monteringsplatta 300 Multi i plast används tillsammans med Purus golvbrunnar i plast och rostfritt vid installation i träbjälklag. Monteringsplattan har inbyggt fall och är 22 mm tjock i kanterna men kan monteras med distansklotsarna i 6 resp 13 mm för att öka höjden. De två klotsarna kan kombineras till 19 mm. För plastmatta som ytskikt används ingen klots och för klinkergolv ska minst 13 mm klotsarna användas Monteringsplattan är tillverkad i ABS plast som är limbar. Denna monteringsplatta passar till Mini Brage, Mini Oden, Brage, Oden, Freja, Ymer, Våge, Flex, Duschbrunn, Loke, S-serie Brage och S-serie Oden i plast. Rens 110, Balder och Sigyn i rostfritt.
Monteringsplatta 300 Multi i plast används tillsammans med Purus golvbrunnar i plast och rostfritt vid installation i träbjälklag. Monteringsplattan har inbyggt fall och är 22 mm tjock i kanterna men kan monteras med distansklotsarna i 6 resp 13 mm för att öka höjden. De två klotsarna kan kombineras till 19 mm. För plastmatta som ytskikt används ingen klots och för klinkergolv ska minst 13 mm klotsarna användas Monteringsplattan är tillverkad i ABS plast som är limbar. Denna monteringsplatta passar till Mini Brage, Mini Oden, Brage, Oden, Freja, Ymer, Våge, Flex, Duschbrunn, Loke, S-serie Brage och S-serie Oden i plast. Rens 110, Balder och Sigyn i rostfritt.
| RSK-nummer | 7133690 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7133690 |
| GTIN | 7394000231667 |
| Produkt | Montageplatta |
| Produktnamn | Monteringsplatta 300 Multi |
| Dimension | 130/150mm |
| Storlek | 300x300x22mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för Ø130/Ø150 mm golvbrunnar |
| Utförande | för installation i träbjälklag |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | ABS |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7133690 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7133690 |
|---|
| GTIN | 7394000231667 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7133690 |
|---|
| Material | ABS (akrylnitrilbutadienstyren) |
|---|---|
| Form | Kvadrat |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07394000231667 | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 0,97 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 590 | ||
| Bredd (mm) | 395 | ||
| Höjd (mm) | 375 | ||
| Vikt (kg) | 20,07 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 590 | ||
| Bredd (mm) | 395 | ||
| Höjd (mm) | 375 | ||
| Vikt (kg) | 20,07 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_140_7133690.pdf |
|---|---|
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_7133690.pdf |
| RSK-nummer | 7133690 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7133690 |
| GTIN | 7394000231667 |
| Produkt | Montageplatta |
| Produktnamn | Monteringsplatta 300 Multi |
| Dimension | 130/150mm |
| Storlek | 300x300x22mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för Ø130/Ø150 mm golvbrunnar |
| Utförande | för installation i träbjälklag |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | ABS |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7133690 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7133690 |
|---|
| GTIN | 7394000231667 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7133690 |
|---|
| Material | ABS (akrylnitrilbutadienstyren) |
|---|---|
| Form | Kvadrat |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07394000231667 | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 0,97 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 590 | ||
| Bredd (mm) | 395 | ||
| Höjd (mm) | 375 | ||
| Vikt (kg) | 20,07 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 590 | ||
| Bredd (mm) | 395 | ||
| Höjd (mm) | 375 | ||
| Vikt (kg) | 20,07 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_140_7133690.pdf |
|---|---|
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_7133690.pdf |