Avaktiverad 2020-07-03
Inlagd: 1985-01-18
RSK-nr enhet: ST
Klinkerram 300x300 är tillverkad i slitstarkt rostfritt stål. Klinkerramen är 50 mm hög och levereras med en rund golvbrunnssil SR 220, samt låsanordning. Silens design är utformad för att säkerställa ett bra flöde och har belastningsklass K3. Passar de flesta golvbrunnsfabrikat med sildimension 220 mm.
Klinkerram 300x300 är tillverkad i slitstarkt rostfritt stål. Klinkerramen är 50 mm hög och levereras med en rund golvbrunnssil SR 220, samt låsanordning. Silens design är utformad för att säkerställa ett bra flöde och har belastningsklass K3. Passar de flesta golvbrunnsfabrikat med sildimension 220 mm.
| RSK-nummer | 7133804 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7133804 |
| GTIN | 07394000320200 |
| Produkt | Klinkerram |
| Produktnamn | PK300 |
| Dimension | 220mm |
| Storlek | 300x300x50mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | K3 (300 kg) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för Bigg/Heavy |
| Utförande | med sil utan urtag |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | SIS2333 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7133804 |
|---|
| GTIN | 07394000320200 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07394000320200 | ||
| Förpackningstyp | paket/krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 50 | ||
| Vikt (kg) | 2,8 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_140_7133804.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_7133804.pdf |
| RSK-nummer | 7133804 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7133804 |
| GTIN | 07394000320200 |
| Produkt | Klinkerram |
| Produktnamn | PK300 |
| Dimension | 220mm |
| Storlek | 300x300x50mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | K3 (300 kg) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för Bigg/Heavy |
| Utförande | med sil utan urtag |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | SIS2333 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7133804 |
|---|
| GTIN | 07394000320200 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07394000320200 | ||
| Förpackningstyp | paket/krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 50 | ||
| Vikt (kg) | 2,8 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_140_7133804.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_7133804.pdf |