Avaktiverad 2021-12-21
Inlagd: 2016-10-13
RSK-nr enhet: ST
Purusränna 100 är en golvränna tillverkad i syrafast rostfritt stål för installation i betongbjälklag. Golvrännan levereras med en 600x100 mm rostfri sil Rib med belastningsklass K3. Golvrännan har mittenutlopp och är avsedd för massagolv som ytskikt. Komplettera med brunnsunderdel i plast eller syrafast rostfritt stål.
Purusränna 100 är en golvränna tillverkad i syrafast rostfritt stål för installation i betongbjälklag. Golvrännan levereras med en 600x100 mm rostfri sil Rib med belastningsklass K3. Golvrännan har mittenutlopp och är avsedd för massagolv som ytskikt. Komplettera med brunnsunderdel i plast eller syrafast rostfritt stål.
| RSK-nummer | 7098556 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | PR151060RM |
| GTIN | 7394000410857 |
| Produkt | Golvränna |
| Produktnamn | Purusränna 100 |
| Dimension | 50/75/110mm |
| Storlek | 600x100mm (LxB) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för massagolv |
| Utförande | rostfri K3 silplåt Rib |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | betad |
| Material | syrafast stål |
| Standard | EN1.4404 |
| Övrig info | utlopp i mitten |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | PR151060RM |
|---|
| GTIN | 7394000410857 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material golvbrunn | Rostfritt stål |
|---|---|
| Sandbelagd | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07394000410857 | ||
| Förpackningstyp | Ospecificerad förpackning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 177 | ||
| Bredd (mm) | 606 | ||
| Höjd (mm) | 85 | ||
| Vikt (kg) | 3,4 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_140_7098556.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_7098556.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_140_7110579.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_7098556.pdf |
| RSK-nummer | 7098556 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | PR151060RM |
| GTIN | 7394000410857 |
| Produkt | Golvränna |
| Produktnamn | Purusränna 100 |
| Dimension | 50/75/110mm |
| Storlek | 600x100mm (LxB) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för massagolv |
| Utförande | rostfri K3 silplåt Rib |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | betad |
| Material | syrafast stål |
| Standard | EN1.4404 |
| Övrig info | utlopp i mitten |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | PR151060RM |
|---|
| GTIN | 7394000410857 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material golvbrunn | Rostfritt stål |
|---|---|
| Sandbelagd | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07394000410857 | ||
| Förpackningstyp | Ospecificerad förpackning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 177 | ||
| Bredd (mm) | 606 | ||
| Höjd (mm) | 85 | ||
| Vikt (kg) | 3,4 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_140_7098556.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_7098556.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_140_7110579.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_7098556.pdf |