Inlagd: 2018-10-18
RSK-nr enhet: ST
Purusränna spalt modul brunn är tillverkad i syrafast rostfritt stål för installation i betongbjälklag. Golvbrunnen är avsedd för betonggolv, massagolv och klinkergolv utan tätskikt. Purusränna spalt modul brunnen är 300x300x150, har ett inlopp och utloppet i brunnen är placerat i mitten. Komplettera Purusränna spalt modul brunn med galler, utloppshus i syrafast rostfritt stål samt golvbrunnsvattenlås.
Purusränna spalt modul brunn är tillverkad i syrafast rostfritt stål för installation i betongbjälklag. Golvbrunnen är avsedd för betonggolv, massagolv och klinkergolv utan tätskikt. Purusränna spalt modul brunnen är 300x300x150, har ett inlopp och utloppet i brunnen är placerat i mitten. Komplettera Purusränna spalt modul brunn med galler, utloppshus i syrafast rostfritt stål samt golvbrunnsvattenlås.
| RSK-nummer | 7098738 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 855650 |
| GTIN | 07394000254109 |
| Produkt | Utloppshus |
| Produktnamn | Purusränna spalt modul |
| Dimension | Ø75/Ø110 mm |
| Storlek | 300x300 mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | bottenutlopp |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | betad |
| Material | syrafast rostfritt stål 1.4404 |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7098738 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 855650 |
|---|
| GTIN | 07394000254109 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7098738 |
|---|
| Material golvbrunn | Rostfritt stål |
|---|---|
| Sandbelagd | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07394000254109 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 508 | ||
| Bredd (mm) | 384 | ||
| Höjd (mm) | 173 | ||
| Vikt (kg) | 4,5 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Ospecificerad förpackning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 508 | ||
| Bredd (mm) | 384 | ||
| Höjd (mm) | 173 | ||
| Vikt (kg) | 4,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_140_7098016.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_7098738.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_7098738.pdf |
| RSK-nummer | 7098738 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 855650 |
| GTIN | 07394000254109 |
| Produkt | Utloppshus |
| Produktnamn | Purusränna spalt modul |
| Dimension | Ø75/Ø110 mm |
| Storlek | 300x300 mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | bottenutlopp |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | betad |
| Material | syrafast rostfritt stål 1.4404 |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7098738 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 855650 |
|---|
| GTIN | 07394000254109 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7098738 |
|---|
| Material golvbrunn | Rostfritt stål |
|---|---|
| Sandbelagd | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07394000254109 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 508 | ||
| Bredd (mm) | 384 | ||
| Höjd (mm) | 173 | ||
| Vikt (kg) | 4,5 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Ospecificerad förpackning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 508 | ||
| Bredd (mm) | 384 | ||
| Höjd (mm) | 173 | ||
| Vikt (kg) | 4,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_140_7098016.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_7098738.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_7098738.pdf |