Inlagd: 2018-10-18
RSK-nr enhet: ST
Purusränna spalt modul T-kors 75 är en golvränna tillverkad i syrafast rostfritt stål för installation i betongbjälklag. Spaltrännan är avsedd för betonggolv, massagolv och klinkergolv utan tätskikt. Purusränna spalt modul är endast 20 mm bred, har en kanalhöjd på 75 mm samt längd 500x500 mm. Purusränna spalt modul levereras med packning och skruvförband för montering. Totalhöjden med skruvförband är 124 mm.
Purusränna spalt modul T-kors 75 är en golvränna tillverkad i syrafast rostfritt stål för installation i betongbjälklag. Spaltrännan är avsedd för betonggolv, massagolv och klinkergolv utan tätskikt. Purusränna spalt modul är endast 20 mm bred, har en kanalhöjd på 75 mm samt längd 500x500 mm. Purusränna spalt modul levereras med packning och skruvförband för montering. Totalhöjden med skruvförband är 124 mm.
| RSK-nummer | 7098751 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 855659 |
| GTIN | 07394000254239 |
| Produkt | Golvränna |
| Produktnamn | Purusränna spalt modul |
| Dimension | - |
| Storlek | 500x500 mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | 20 mm spalt, utan galler |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | betad |
| Material | syrafast rostfritt stål 1.4404 |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7098751 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 855659 |
|---|
| GTIN | 07394000254239 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7098751 |
|---|
| Material golvbrunn | Rostfritt stål |
|---|---|
| Sandbelagd | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07394000254239 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 525 | ||
| Bredd (mm) | 516 | ||
| Höjd (mm) | 125 | ||
| Vikt (kg) | 3,78 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Ospecificerad förpackning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 525 | ||
| Bredd (mm) | 516 | ||
| Höjd (mm) | 125 | ||
| Vikt (kg) | 3,78 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_140_7098016.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_7098751.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_140_7098751.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_140_7098751.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_7098751.pdf |
| RSK-nummer | 7098751 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 855659 |
| GTIN | 07394000254239 |
| Produkt | Golvränna |
| Produktnamn | Purusränna spalt modul |
| Dimension | - |
| Storlek | 500x500 mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | 20 mm spalt, utan galler |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | betad |
| Material | syrafast rostfritt stål 1.4404 |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7098751 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 855659 |
|---|
| GTIN | 07394000254239 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/7098751 |
|---|
| Material golvbrunn | Rostfritt stål |
|---|---|
| Sandbelagd | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07394000254239 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 525 | ||
| Bredd (mm) | 516 | ||
| Höjd (mm) | 125 | ||
| Vikt (kg) | 3,78 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Ospecificerad förpackning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 525 | ||
| Bredd (mm) | 516 | ||
| Höjd (mm) | 125 | ||
| Vikt (kg) | 3,78 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_140_7098016.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_7098751.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_140_7098751.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_140_7098751.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_7098751.pdf |