RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2018-02-19
RSK-nr enhet: ST
ROBUST golvbrunnsstöd uppfyller gällande branschregler för fixering av golvbrunnar i betongbjälklag. Stödet är stadigt och justeras in steglöst vilket gör att det är enkelt att mäta in golvbrunnen i våg och höjd. Tål över 100 kilos belastning uppifrån. Förberedd för olika fästelement som spikplugg, spikpistol, cellplastspik och skruv. Faluplasts brunnar självlåser i stödet med ett enkelt tryck. Vid extra tjockt betongbjälklag använd förhöjningssats RSK 7129805 och vid uppbilad ojämn betong använd ROTFOT RSK 7129830. ROBUST passar många andra fabrikat av brunnar ø 220-fläns
ROBUST golvbrunnsstöd uppfyller gällande branschregler för fixering av golvbrunnar i betongbjälklag. Stödet är stadigt och justeras in steglöst vilket gör att det är enkelt att mäta in golvbrunnen i våg och höjd. Tål över 100 kilos belastning uppifrån. Förberedd för olika fästelement som spikplugg, spikpistol, cellplastspik och skruv. Faluplasts brunnar självlåser i stödet med ett enkelt tryck. Vid extra tjockt betongbjälklag använd förhöjningssats RSK 7129805 och vid uppbilad ojämn betong använd ROTFOT RSK 7129830. ROBUST passar många andra fabrikat av brunnar ø 220-fläns
| RSK-nummer | 7129556 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 65089 |
| GTIN | 7392791650896 |
| Produkt | Golvbrunnsfixtur |
| Produktnamn | Robust 65089 |
| Dimension | 220mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för golvbrunnar m 220mm fläns |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit/svartorange |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP/ABS |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 65089 |
|---|
| GTIN | 7392791650896 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Med platta | Ja |
| Antal ben | 3 |
| Justerbar höjd | Ja |
| Höjd | 118 - 263 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 250 | ||
| Höjd (mm) | 65 | ||
| Vikt (kg) | 0,3 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 440 | ||
| Bredd (mm) | 325 | ||
| Höjd (mm) | 270 | ||
| Vikt (kg) | 2,9 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_96_7129556.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_96_7129556.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_96_7129556.pdf |
| RSK-nummer | 7129556 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 65089 |
| GTIN | 7392791650896 |
| Produkt | Golvbrunnsfixtur |
| Produktnamn | Robust 65089 |
| Dimension | 220mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för golvbrunnar m 220mm fläns |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit/svartorange |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP/ABS |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 65089 |
|---|
| GTIN | 7392791650896 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Med platta | Ja |
| Antal ben | 3 |
| Justerbar höjd | Ja |
| Höjd | 118 - 263 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 250 | ||
| Höjd (mm) | 65 | ||
| Vikt (kg) | 0,3 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 440 | ||
| Bredd (mm) | 325 | ||
| Höjd (mm) | 270 | ||
| Vikt (kg) | 2,9 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_96_7129556.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_96_7129556.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_96_7129556.pdf |