RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2020-04-06
RSK-nr enhet: ST
Vieser låg modell förhöjningsring 18mm. Förpackningen innehåller en förhöjningsring, en vit stödring, en grå klämring med skruvar, ett skärverktyg för hålskärning av tätskikt och en plastsil.
Vieser låg modell förhöjningsring 18mm. Förpackningen innehåller en förhöjningsring, en vit stödring, en grå klämring med skruvar, ett skärverktyg för hålskärning av tätskikt och en plastsil.
| RSK-nummer | 7129852 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 52681 |
| GTIN | 6418685526816 |
| Produkt | Förhöjningsring |
| Produktnamn | Vieser |
| Dimension | - |
| Storlek | Ø150mm, H=18mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för Vieser golvbrunn |
| Utförande | klämring med skruvar |
|---|---|
| Färg | svart/grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | Monteras under tätskiktet |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 52681 |
|---|
| GTIN | 6418685526816 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material toppdel | PP (polypropen) |
|---|---|
| Justerbar höjd | Nej |
| Höjd | 18 - 18 mm |
| Med galler | Ja |
| Material galler | Plast |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse med plan botten | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 220 | ||
| Höjd (mm) | 40 | ||
| Vikt (kg) | 0,55 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 6 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 390 | ||
| Bredd (mm) | 290 | ||
| Höjd (mm) | 182 | ||
| Vikt (kg) | 2 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 144 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1250 | ||
| Vikt (kg) | 50 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_850_7129852.pdf |
|---|---|
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000892.pdf |
| RSK-nummer | 7129852 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 52681 |
| GTIN | 6418685526816 |
| Produkt | Förhöjningsring |
| Produktnamn | Vieser |
| Dimension | - |
| Storlek | Ø150mm, H=18mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för Vieser golvbrunn |
| Utförande | klämring med skruvar |
|---|---|
| Färg | svart/grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | Monteras under tätskiktet |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 52681 |
|---|
| GTIN | 6418685526816 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material toppdel | PP (polypropen) |
|---|---|
| Justerbar höjd | Nej |
| Höjd | 18 - 18 mm |
| Med galler | Ja |
| Material galler | Plast |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse med plan botten | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 220 | ||
| Höjd (mm) | 40 | ||
| Vikt (kg) | 0,55 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 6 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 390 | ||
| Bredd (mm) | 290 | ||
| Höjd (mm) | 182 | ||
| Vikt (kg) | 2 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 144 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1250 | ||
| Vikt (kg) | 50 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_850_7129852.pdf |
|---|---|
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000892.pdf |