Inlagd: 2011-02-18
RSK-nr enhet: ST
Utloppshus med Ø75 mm sidoutlopp. Komplett med självrensande vattenlås som enkelt kan demonteras och rengöras vid behov. Utloppshuset kan kompletteras med mekaniskt luktstopp RSK 7119908 som enkelt kan demonteras och rengöras. Kan roteras 180° för enkel anslutning av avloppsrör. Utloppshus för golvbrunnserie Hörn som passar samtliga avloppsarmaturer i 2000 - serien.
Utloppshus med Ø75 mm sidoutlopp. Komplett med självrensande vattenlås som enkelt kan demonteras och rengöras vid behov. Utloppshuset kan kompletteras med mekaniskt luktstopp RSK 7119908 som enkelt kan demonteras och rengöras. Kan roteras 180° för enkel anslutning av avloppsrör. Utloppshus för golvbrunnserie Hörn som passar samtliga avloppsarmaturer i 2000 - serien.
| RSK-nummer | 7119900 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2411.0075 |
| GTIN | 5707692006611 |
| Produkt | Utloppshus |
| Produktnamn | - |
| Dimension | 75mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 0,9 l/s |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | sidoutlopp |
| Utförande | med vattenlås, hörn |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.unidrain.se |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2411.0075 |
|---|
| GTIN | 5707692006611 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.unidrain.se |
|---|
| Fästmetod | Övrigt |
|---|---|
| Diameter på hus/kapsling | 75 mm |
| Material | PP (polypropen) |
| Anslutning | Övrigt |
| Riktning utlopp | Horisontell |
| Utloppskapacitet | 0,9 l/s |
| Höjd totalt | 106 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 130 | ||
| Höjd (mm) | 130 | ||
| Vikt (kg) | 0,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_117_7121884_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_7119900.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00001 v2.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0001196.pdf |
| RSK-nummer | 7119900 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2411.0075 |
| GTIN | 5707692006611 |
| Produkt | Utloppshus |
| Produktnamn | - |
| Dimension | 75mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 0,9 l/s |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | sidoutlopp |
| Utförande | med vattenlås, hörn |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.unidrain.se |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2411.0075 |
|---|
| GTIN | 5707692006611 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.unidrain.se |
|---|
| Fästmetod | Övrigt |
|---|---|
| Diameter på hus/kapsling | 75 mm |
| Material | PP (polypropen) |
| Anslutning | Övrigt |
| Riktning utlopp | Horisontell |
| Utloppskapacitet | 0,9 l/s |
| Höjd totalt | 106 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 130 | ||
| Höjd (mm) | 130 | ||
| Vikt (kg) | 0,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_117_7121884_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_7119900.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00001 v2.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0001196.pdf |