RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2021-01-11
RSK-nr enhet: ST
Orbital Systems specifik version av Unidrain 1004.0707. Innehåller Orbital System sensor tank och återvinningskoppling
Orbital Systems specifik version av Unidrain 1004.0707. Innehåller Orbital System sensor tank och återvinningskoppling
| RSK-nummer | 7115463 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3-01-0457 |
| GTIN | - |
| Produkt | Golvarmatur |
| Produktnamn | Orbital Systems Drain Unit |
| Dimension | - |
| Storlek | 812x105x200mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | betad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | AISI304 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 3-01-0457 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Fästmetod | Flänsplatta |
|---|---|
| Material | Rostfritt stål |
| Anslutning | Slätände |
| Dimension (Nominell diameter) | DN 70 |
| Utvändig rördiameter | 75 mm |
| Utloppskapacitet | 0,8 l/s |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | end beräkningsvärden | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 105 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 812 | ||
| Vikt (kg) | 3,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1122_7115463.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5569024671-00003 v2.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_1122_7115463.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_1122_7115463.pdf |
| RSK-nummer | 7115463 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3-01-0457 |
| GTIN | - |
| Produkt | Golvarmatur |
| Produktnamn | Orbital Systems Drain Unit |
| Dimension | - |
| Storlek | 812x105x200mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | betad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | AISI304 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 3-01-0457 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Fästmetod | Flänsplatta |
|---|---|
| Material | Rostfritt stål |
| Anslutning | Slätände |
| Dimension (Nominell diameter) | DN 70 |
| Utvändig rördiameter | 75 mm |
| Utloppskapacitet | 0,8 l/s |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | end beräkningsvärden | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 105 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 812 | ||
| Vikt (kg) | 3,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1122_7115463.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5569024671-00003 v2.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_1122_7115463.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_1122_7115463.pdf |