RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2018-05-21
RSK-nr enhet: ST
Passar för golvbrunnar 201 och 204. Ett lyfthandtag och stänkskydd som underlättar rengöringen.
Passar för golvbrunnar 201 och 204. Ett lyfthandtag och stänkskydd som underlättar rengöringen.
| RSK-nummer | 8055420 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2051 |
| GTIN | 6415833114307 |
| Produkt | Vattenlås |
| Produktnamn | Merika 2051 |
| Dimension | 78mm |
| Storlek | Ø128mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för Merika 201 & 204 |
| Utförande | med bakslagsventil |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | för Merika 201 och 204 |
| Tillverkarens produktsida | https://meriser.fi/sv/tuote/merika-baktryckvattenlas-for-lag-golvbrunn/ |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 2051 |
|---|
| GTIN | 6415833114307 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://meriser.fi/sv/tuote/merika-baktryckvattenlas-for-lag-golvbrunn/ |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Vattenlås |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 140 | ||
| Bredd (mm) | 140 | ||
| Höjd (mm) | 110 | ||
| Vikt (kg) | 0,112 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_962_8055420.PDF |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_962_8055420.PDF |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_962_8055420.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_962_8055420.pdf |
| Reservdelslista | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SPARE/SPARE_962_8055420.pdf |
| RSK-nummer | 8055420 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2051 |
| GTIN | 6415833114307 |
| Produkt | Vattenlås |
| Produktnamn | Merika 2051 |
| Dimension | 78mm |
| Storlek | Ø128mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för Merika 201 & 204 |
| Utförande | med bakslagsventil |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | för Merika 201 och 204 |
| Tillverkarens produktsida | https://meriser.fi/sv/tuote/merika-baktryckvattenlas-for-lag-golvbrunn/ |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 2051 |
|---|
| GTIN | 6415833114307 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://meriser.fi/sv/tuote/merika-baktryckvattenlas-for-lag-golvbrunn/ |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Vattenlås |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 140 | ||
| Bredd (mm) | 140 | ||
| Höjd (mm) | 110 | ||
| Vikt (kg) | 0,112 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_962_8055420.PDF |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_962_8055420.PDF |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_962_8055420.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_962_8055420.pdf |
| Reservdelslista | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SPARE/SPARE_962_8055420.pdf |